• Targi pracy HORECA oraz dni otwarte WSTiH w Gdańsku

12.05.2022

12 maja klasy: III TH/P, grupa hotelarska klasy 1 HP oraz trójka wspaniałych dziewcząt z klasy III TG/P udały się na Targi Pracy HORECA i dni otwarte WSTiH do Gdańska. Targi odbył się na dziedzińcu przed centrum handlowym Forum Gdańsk. W wydarzeniu wzięło udział ponad 30 wystawców m.in.: Qubus Hotel, Hilton Gdańsk, Scandic, Hard Rock Cafe, Stena Line, Radisson Hotel&Suites Gdańsk, Restauracja Zacisze, a także popularne sieci typu fast-food: McDonald's i KFC.

Podczas targów młodzież mogła zapoznać się z ofertami pracy poszczególnych hoteli i restauracji, a także poznać ich oczekiwania i wymagania na poszczególne stanowiska pracy.

• Sukcesy w konkursie kulinarnym w Grudziądzu

12.05.2022

Wyjątkowy smak zielonych warzyw i jasnych, gorących sosów przyniósł Naszej Szkole zwycięstwo. Miło nam ogłosić, że Nasi uczniowie zdobyli I i III miejsce w Konkursie Kulinarnym im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu.
              Zielony Groszek z przyjaciółką pietruszką przyniósł zwycięstwo trójce kucharzy- Klaudii Reszczyńskiej, Oliwii Sosnowskiej oraz Kacprowi Szypkowskiemu z klasy 3TG/G. Zaszczytne trzecie miejsce na podium przypadło drugiej Naszej drużynie którą reprezentowały: Maja Libiatowska, Oliwia Wasińska oraz Martyna Czarnowska z klasy 3TG/P. Dziewczęta przygotowały - szpinak o delikatnym smaku i aromacie gałki muszkatołowej. Oba zespoły zadbały o piękną aranżację stołu oraz przygotowanie dań obiadowych, które podbijały smak zielonych warzyw i sosów.
              Za przygotowanie zespołów odpowiedzialne były :Ewa Ziółkowska i Joanna Domańska.