• „Poznaj Polskę” Toruń 2023

31.05.2023

W ramach ministerialnego projektu „Poznaj Polskę” (korzystając z dofinansowania w kwocie 5,000zł)  młodzież z naszej szkoły pojechała do Torunia. Wycieczka odbyła się 26 maja 2023, udział w niej wzięło 40 uczniów. W planetarium młodzież miała możliwość odwiedzenia bazy Mars (byliśmy w kosmosie) oraz interaktywnej wystawy Geodium, która jest poświęcona Ziemi jako planecie. Uwieńczeniem wizyty w planetarium był oczywiście seans pt. „Światła północy”. Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Żywym Muzeum Piernika, w którym młodzież wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez mistrza piernikarstwa Dawida oraz miała okazję samodzielnie wykonać pamiątkowego piernika. Tyle dla duszy… dla ciała były pyszne lody u Lenkiewicza oraz na zakończenie obiad. Oczywiście był też czas na zwiedzenie starówki toruńskiej najpierw w grupie, potem samodzielnie. Po dniu pełnym atrakcji i emocji wszyscy bezpiecznie wrócili do swoich domów.

Organizatorzy: Ewelina Śliwińska-Giersz, Beata Scholz, Elżbieta Schroeder

• Kwidzyński Bieg Papiernika

29.05.2023

27 maja odbyła się 13. edycja Kwidzyńskiego Biegu Papiernika. W biegu wzięło udział ponad 2 tysiące biegaczy. Uczniowie ZS nr 2 w Kwidzynie byli w tym roku dpowiedzialni za punkt z wodą. Na 6 km trasy przed Powiślańską Szkołą Wyższą czekali na biegaczy z upragnioną butelką chłodnej wody i głośnym dopingiem. Młodzieży towarzyszyły Panie: Marta Goc - Kozakiewicz, Jolanta Klimek i Marlena Kotłowska, które równie mocno dopingowały biegaczy.

• Wycieczka integracyjna

26.05.2023

25 maja uczniowe klasy 1AK wraz z wychowawcą wybrali się na pieszą wycieczkę na obszar terenów rekreacyjnych "Miłosna ". Pierwszym punktem programu było ognisko z kiełbaskami  i zapoznanie z infrastrukturą ogrodu dendrologicznego. Następnie udaliśmy się do stadniny koni oraz do mini zoo. To był dzień pełen wrażeń 😊 Piękna pogoda, dobre humory oraz pyszne kiełbaski. Aleksandra Serdacka

• Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

31.05.2023

Powiększ biblioteczkę domową i zabierz książkę ze sobą Szkolna Biblioteka na holu zorganizowała kiermasz książki pt. „Powiększ biblioteczkę domową i zabierz książkę ze sobą” z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (24 kwiecień). Każdy, kto chce uzupełnić swoją domowa półkę z książkami ma możliwość nabycia nieodpłatnie książek. Biblioteka udostępniła ponad 280 tytułów książek o różnej tematyce. Akcja trwa od połowy marca do końca kwietnia 2023 i jak na razie cieszy się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy zainteresowane osoby do przejrzenia pozycji książkowych, jak i do odwiedzin biblioteki.

• Wycieczka zawodowa do zakładu celulozowo-papierniczego Mondi w Świeciu

Bez Maka wycieczka nie ma smaka ;-)!

W słoneczny piątek, 21.04.2023 odbyła się wycieczka zawodowa do zakładu celulozowo-papierniczego Mondi w Świeciu. Brało w niej udział 19 osób z klas papierniczych i wielozawodowej. Młodzież miała szansę zobaczyć: plac drzewny, celulozownię, maszyny papiernicze starszego i nowszego typu, w pełni zautomatyzowany magazyn papieru oraz laboratorium z pocztą pneumatyczną. W drodze powrotnej spróbowaliśmy słynne na świeciańskiej ziemi Lody Bocian, posililiśmy się w restauracji pod złotymi łukami i szczęśliwie wróciliśmy do domu.

Pogoda nam dopisała! Podobno dobrym ludziom zawsze dopisuje ;-)

Honorata Gruszka, Maria Kochanowska