• Konkursy cukiernicze

     • XXVI Ogólnopolski Konkurs Cukierniczy 2023

     • Kolejny sukces Naszych uczennic. Kinga Gajewska i Weronika Falkowska z klasy 3 cukiernik zakwalifikowały się do etapu centralnego XXVI Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego, który odbędzie się 7-8 marca 2023 r. w Poznaniu. 

      Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie.

     • Etap centralny XXVI Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego im. Wojciecha Kandulskiego

     • Nasze uczennice są Laureatkami Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego.

      Nasze cukierniczki z klasy trzeciej Kinga Gajewska i Weronika Falkowska pojechały wraz z opiekunami do Poznania pokazać swój kunszt pracy. Weronika przygotowała pracę zatytułowaną „Uroczystość rodzinna”. Wykonała tort z ciasta czekoladowego, z kremem cytrynowym i żelką truskawkową, jej bankietówki były na bazie kremu Lemon curd i słodkiego karmelu a także kremu kawowego i żelki trudkawkowej. Kinga zatytułowała swoją pracę „ Dzień Św. Walentego”. Przygotowała tort w kształcie serca z ciasta Red welwet przełożonego kremem o smaku Prosecco i żelką malinową. Bankietówki truskawkowo – śmietanowe oraz mus malinowy na ciemnym biszkopcie. 

      Kinga Gajewska zdobyła IV miejsce a zaraz po niej uplanowała się na V miejscu Weronika Falkowska. Dziewczęta przygotowywały się do konkursu od kilku tygodni pod opieką pani Anny Jabłońskiej oraz Teresy Komorowskiej.

      Więcej zdjęć: