• Regionalny Konkurs GAPA 2024

30.05.2024

Jest Nam niezmiernie miło poinformować, że w tegorocznym Regionalnym Konkursie GAPA 2024 organizowanym przez Teatr w Grudziądzu w kategorii "Plastyka" wyróżnienie otrzymało 3 uczniów Naszej szkoły:

1. Ania Sikora - 1 th

2. Daryna Sevastianova - 1th

3. Jakub Polaczek - 4tp

Uczniowie Ci w dowolnej technice wykonali ilustrację do utworu Marii Konopnickiej "Na jagody". Daryna Sevastianova otrzymała wyróżnienie specjalne w kategorii: malarstwo w grupie wiekowej 14 -20 lat, w której brało udział 165 osób. Ania Sikora otrzymała wyróżnienie specjalne w kategorii wiekowej 14 -20 w kategorii: rysunek i grafika oraz wyróżnienie otrzymał Jakub Polaczek z klasy 4pp. Pracę naszych uczniów można obejrzeć w holu Teatru w Grudziądzu.

Ponadto zespół SALEM i 4 wokalistki:

1. Kasia Piórkowska - 4 tp

2. Nikola Komorowska - 4tp

3. Nikola Łompieś - 3tg

4. Julia Sosnowska - 2th

zakwalifikowali się do przesłuchań w ramach Konkursu GAPA 24 w kategorii: MUZYKA. Przesłuchania odbyły się 21.05.24 w Teatrze w Grudziądzu. Gratululacje dla wszystkich uczestników konkursu.

Relacja: p. Elżbieta Sawicka

• Dzień Dziecka w Dwójce

30.05.2024

29 maja w szkolnej świetlicy Samorząd Uczniowski wraz z klasą IV HG przygotował zabawę z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy przy rytmach muzyki DJ Amelii doskonale się bawili. Serwowana była też wata cukrowa, popcorn i słodkie przekąski.

Relacja: p. Aleksandra Serdacka

12.05.2024

Dnia 08 maja 2024 r. klasa IV HG  pod opieką p. Jacka Michlewicza, p. Aleksandry Serdackiej , p. Sylwii Stawickiej  pojechała na wycieczkę integracyjną do Torunia.

Pierwszym etapem wycieczki był  spacer ulicą Szeroką. Na chwilę zadumy część klasy udała  się do Katedry św. Janów Chrzciciela i Ewangelisty, gdzie można  było podziwiać sklepienia gotyckie i  malowidła w prezbiterium.

Przy Krzywej Wieży  mieliśmy okazję naocznie sprawdzić, że zachowanie pionu przy budowie budynku nie jest konieczne, by on stał. Po drodze oglądaliśmy spichlerze – renesansowy i gotycki, które są uznawane za jedne z najbardziej unikatowych w Polsce. Następnie przeszliśmy się Bulwarem Filadelfijskim nad Wisłą .

Potem cześć klasy udała się na ul. Jęczmienną do escape – room-u, gdzie rozwiązywała zagadki . Po obowiązkowym zakupie toruńskich pierników wróciliśmy do Kwidzyna.

Tekst i zdjęcia: Jacek Michlewicz