• Warsztaty

• 5 kwietnia 2022 w ramach umowy o współpracy ze Szkołą, firma MM poprowadziła warsztaty dla uczniów klas Technik papiernictwa w Zespole Szkół nr 2 w Kwidzynie.

Klasy I i II zostały podzielone na dwie grupy i w równoległym czasie odbywały spotkania z Panią Anną Księżopolską i Panią Alicją Romanowską, odpowiedzialnymi za współpracę ze szkołami oraz z Panem Bartoszem Kanabajem - kierownikiem maszyny papierniczej nr 3.

Panie przedstawiły historię zakładu, zakres działalności firmy MM Kwidzyn oraz korzyści ze współpracy firmy ze Szkołą, natomiast Pan Bartosz opowiadał o urządzeniach wykorzystywanych w produkcji wytworów papierniczych w kwidzyńskim zakładzie. Pokazywał i omawiał maszyny, które młodzież będzie miała okazję zobaczyć na własne oczy podczas praktyki zawodowej.

Warsztaty, podczas których, młodzież widzi, że teoria, której uczą się z podręczników, jest w rzeczywistości niezbędna do właściwej obsługi tak ogromnych maszyn, są bardzo ważnym elementem edukacji młodzieży na tym kierunku zawodowym.