• Chemiczna choinka klasy 1 TP

18.12.2023

Uczniowie klasy pierwszej technikum papierniczego w trakcie pracowni kontroli procesów technologicznych mieli za zadanie wykonać instalację chemiczną o konstrukcji choinki, wraz z dobranymi do tego przez uczniów dodatkami w postaci bombek w naczyniach laboratoryjnych z kolorowymi roztworami. Dwie grupy z tej klasy poradziły sobie doskonale z zadaniem, pokazując, że nie straszna im aparatura chemiczna, jednocześnie miło spędzając czas w trakcie grupowego zadania. Efekty oceńcie sami, na żywo można je podziwiać do 7 stycznia w sali 208 :) Wesołych Świąt od Papierników z 1 TP !

• Wyjazd do Teatru

17.12.2023

14 grudnia br. część klasy 3K wraz z wychowawcą Eweliną Śliwińską-Giersz wybrała się do teatru w Grudziądzu na przedstawienie Królowa Śniegu. Ponadczasowa baśń J.H. Andersena przeniosła wszystkich w magiczny świat, w którym rzeczywistość przeplatała się z fantazją. Historia Kaja i Gerdy - aktualna po dziś dzień, wzrusza, bawi i uczy. Jest uniwersalnym nośnikiem takich wartości jak: przyjaźń, miłość i rodzina. Relacja: Ewelina Śliwińska-Giersz

• Koncert Charytatywny

15.12.2023

13 grudnia w Kwidzyńskim Kasynie Kultury odbył się charytatywny koncert poświęcony Jackowi Golikowi w ramach wsparcia w leczeniu. Koncert nosił tytuł "Homo homini" czyli "Człowiek człowiekowi" - tylko tyle i aż tyle możemy sobie podarować. Zebrana kwota 1541,50 zł.

Organizatorzy: Wolontariusze Dwójka i Zespół SALEM

• Wycieczki integracyjne

15.12.2023

14 grudnia to dzień wyjazdów na łyżwy. Jedna grupa: uczniowie klas 1TH i 2 TH pod opieką Pani Ewy Holińskiej, Pani Krystyny Krauze-Cichy oraz Pani Aleksandry Serdackiej wybrali się do Gdańska. Jednym z punktów wycieczki spacer nad Motławą, odkrywanie atrakcji turystycznych na Długim Targu oraz udział w jarmarku świątecznym.

Druga grupa: uczniowie klas 2 TG, 2 WZa, 3 HP oraz 3 WZa pod opieką Pani Joanny Domańskiej, Pani Marty Goc - Kozakiewicz, pani Agnieszki Kaczyńskiej i Pani Marleny Kotłowskiej wybrali się pociągiem na lodowisko w Malborku. Obie grupy świetnie bawiły się na łyżwach przy dźwiękach świątecznej muzyki, doskonaliły swoje umiejętności jeździeckie i umiejętności lądowania na lodzie.

Wszyscy nie mogą doczekać się kolejnego, tak fajnego wyjazdu.

• Udział Papierników w Szkolnym Festiwalu Naukowym E(x)plory

08.12.2023

8 grudnia 2023 roku 2 klasa Technik papiernictwa brała udział w Szkolnym Festiwalu Naukowym E(x)plory organizowanym przez I LO w Kwidzynie. Na wykładach uczniowie mogli dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działają czujniki zmysłów, drukarki 3D, jak prawo chroni patent i wzór użytkowy, jak ptaki śpią i jakim cudem mogą lecieć przez tydzień bez przerwy oraz powtórzyć sobie wiadomości o budowie Układu Słonecznego.

Podczas warsztatów prowadzący opowiedział, dlaczego odczuwamy strach przed drzewami oraz na świeżym i mroźnym powietrzu przedstawił sposób badania ich stanu zdrowia. Ta forma zajęć festiwalu najbardziej podobały się młodzieży.

Na sali gimnastycznej uczestnicy konkursu prezentowali swoje projekty wykonane pod okiem opiekunów. Wszyscy dostali upominki a 5 projektów uzyskało akredytację do etapu regionalnego zawodów.

Opiekunowie: Honorata Gruszka, Mieczysława Jamrozik, Janusz Kowalak

Relacja: Honorata Gruszka