• Wycieczka integracyjna cukierników i papierników do Malborka

28.02.2023

We wtorkowy poranek 21 lutego 2023 roku grupa uczniów z drugiej klasy cukierniczej i trzeciej papierniczej wyruszyła autobusem do Malborka na wycieczkę integracyjną na łyżwy i kręgle wraz z opiekunami: Paniami Anną Słotą i Honoratą Gruszką oraz Panem Janem Hryniukiem.

Młodzież na lodowisko weszła o 9.30 i spędziła na nim prawie 1,5 godziny. Wiele osób pierwszy raz miało na sobie łyżwy i uczyło się na nich jeździć. Stawiali pierwsze kroki na lodzie z pomocy innych uczniów oraz pingwinków. Osoby bardziej doświadczone, które wcześniej miały styczność z łyżwami, śmigały i uczyły się różnych figur. Każdy mógł liczyć na pomoc drugiej osoby. Było strasznie i śmiesznie. Niejedna osoba zaliczyła przysłowiową „glebę”.

Po lodowisku wszyscy udali się do restauracji coś przekąsić, by mieć siłę do zmagań na torach na kręgielni. Po obfitym posiłku przyszła pora na dwugodzinną grę w kręgle. Tam młodzież podzieliła się na dwie drużyny 16-osobowe, a następnie każda drużyna podzieliła się jeszcze na pary. Uczniowie rywalizowali pomiędzy sobą o liczbę punktów. Po udanej zabawie i rywalizacji wszyscy wsiedli szczęśliwie do autobusu i bezpiecznie wrócili do Kwidzyna. Atmosfera była bardzo przyjazna i każdy dobrze się bawił. Powtórka wycieczki za rok.

Tekst i zdjęcia: uczniowie klasy 2C i 3TP

• Lekcje on-line w ramach DBI 2023

26.02.2023

W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 w środę 7 lutego grupa 2 klasy IV TH/P uczestniczyła w lekcji on-line: "Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci", natomiast 24 lutego w piątek klasa 2 WZB oraz grupa 1 klasy IV TH/p uczestniczyły w lekcji on-line "Jak odróżnić fake od newsa". Organizatorzy: Marlena Kotłowska i Joanna Domańska.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.