• Chrzest klas pierwszych

29.09.2022

W dniu dzisiejszym odbył się najważniejszy dzień dla uczniów klas pierwszych – chrzest bojowy. Dzień rozpoczął się od malowania twarzy i gry terenowej z serią trudnych pytań i zadań. Następnie na hali było już wesoło. Klasy zaprezentowały swoje wierszyki, wzięły udział w teleturnieju oraz konkurencjach sportowych. Chrzest przeprowadzili przedstawiciele klas czwartych kończących w tym roku szkołę. Pomysłów na zadania dla pierwszaków mieli co nie miara. Chrzest zakończył się ślubowaniem i oficjalnym przyjęciem wszystkich pierwszaków w poczet uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie.

• Uroczyste podsumowanie Projektu POWER

28.09.2022

28.09.2020 to dzień uroczystego podsumowania Projektu POWER w naszej Dwójce. Od tygodnia grupa drugiej mobilności wspominała swój pobyt z maja, a dziś wszyscy zaprezentowali swoje zawodowe doświadczenia przed zaproszonymi gośćmi.

Dziękujemy serdecznie za przybycie Uczniom ze Szkół Podstawowych SP2, SP4 oraz SP5 wraz z opiekunami. Dziękujemy Pracodawcom, Wychowawcom uczestników Projektu oraz uczniom klas młodszych, którzy zechcieli przyjść i zobaczyć, co to takiego PROJEKT POWER.

Przy muzyce Zespołu SALEM uczestnicy omawiali prezentacje dopracowane z Panią Aleksandrą Serdacką, wspominając staż i czas wolny spędzony w Maladze. Pan Dyrektor Henryk Czyżewski oraz Pani Wicedyrektor Alicja Szwed wręczyli uczestnikom certyfikaty, zaświadczenia oraz dokument  Europass  przygotowany przez Firmę Euromind i koordynatora projektu Panią Iwonę Grodecką-Trautsolt.

Na koniec zaproszono wszystkich na degustacje hiszpańskich dań przygotowanych przez uczestników Projektu z klas gastronomicznych i cukierników pod okiem Pani Doroty Wojciechowskiej oraz Pani Ewy Ziółkowskiej. Wszystko dopełniały hiszpańskie akcenty przygotowane przez Panią Jolantę Sosnowską i Pana Michała Wejtko. Po więcej zpraszamy Was na stronę https://www.facebook.com/profile.php?id=100063577868841 na Facebooku i Instagrama.

• Smaki Jesieni

25.09.2022

W dniu wczorajszym, 24 września 2022 Nasza szkoła brała udział w IX edycji „Smaków Jesieni”, które organizowane są przez Lokalną Fundację Filantropijną Projekt, Miasto Kwidzyn oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz przyjezdnych. Jesień i jej smaki czuć było w powietrzu, humor dopisywał wszystkim, a słońce uraczyło nas pięknymi promieniami. Nasze wyroby przygotowali Cukiernicy pod opieką pani Doroty Wojciechowskiej i Anny Jabłońskiej oraz nauczyciele Pani Aleksandra Serdacka, Ewa Ziółkowska i Dorota Brochocka. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na Samorząd Szkolny oraz Cukiernię Szkolną.

• Kurs Managera Gastronomii

19.09.2022

Uczniowie klas kucharskich oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych realizują Kurs MANAGER GASTRONOMII w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

10 uczniów: Filip Cichy, Otylia Komoszewska, Anna Jankowska, Alicja Cichowlaz, Żaneta lewandowska, Nikola Szymańska, Amelia Nowak, Kacper Szypkowski, Joanna Radziwiłł oraz Weronika Schodnik od 9.09.2022 roku bierze udział w zajęciach prowadzonych  w siedzibie firmy EUR Consulting przez Panią Biankę Pietrzak.  Uczestnicy są bardzo zadowoleni z zajęć, a prowadząca z aktywności, ciekawości
              i zaangażowania młodzieży naszej szkoły.

Poniżej relacja jednego z uczestników:

„Przez ostatnie dwa tygodnie braliśmy czynny udział w kursie Manager Gastronomii. Prowadząca - pani Bianka dokładnie omówiła nam pracę Menadżera, który zarządza restauracją oraz pokazała wszelkie schematy związane z jego obowiązkami. Osoba ta zajmuje się wieloma rzeczami takimi jak:

• układanie grafiku
              • dbanie o porządek w lokalu oraz prawidłowy serwis
              • zatrudnianie oraz szkolenie pracowników
              • remanenty i inwentaryzację
              • składanie zamówień
              • raportowanie wyników sprzedaży
              • oraz wieloma innymi sprawami.

Na zajęciach tych dowiedzieliśmy się również o obowiązkach i manierach, jakie musi zachować kelner przy pracy z gośćmi restauracji. Nauczyliśmy się także składania serwetek bankietowych oraz prawidłowego otwierania wina. Mogliśmy również sprawdzić swój węch poprzez wąchanie próbek z przeróżnymi olejkami, a następnie odgadnąć, jaki to zapach. Na koniec naszego kursu pisaliśmy test, aby sprawdzić naszą wiedzę po wykładach.  Czeka nas jeszcze omówienie i uroczystość wręczenia certyfikatów.

Autor: Kacper Szypkowski