• Stawiamy na edukację

     • MM Kwidzyn stawia na edukację zawodową

       

      W sierpniu kwidzyńska „celuloza” dołączyła do austriackiej Grupy MM. I choć fabryka zmieniła nazwę i barwy firmowe, to niezmiennie kontynuuje dotychczasową misję, aby promować edukację zawodową i inwestować w rozwój lokalnej młodzieży. 

       

      Jako odpowiedzialny pracodawca MM Kwidzyn od wielu lat bierze aktywny udział w rozwijaniu potencjału przyszłych kandydatów do pracy i angażuje się we wzmocnienie jakości edukacji zawodowej. W listopadzie firma po raz kolejny podpisała trzyletnią umowę o współpracy z kwidzyńskimi średnimi szkołami zawodowymi: Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego i Zespołem Szkół nr 2.

      Współpraca ma na celu promowanie wśród młodych uczniów stojących przed wyborem ścieżki zawodowej takich kierunków jak technik papiernictwa, technik mechatronik, technik elektryk czy technik elektronik. 

       

      Wiemy, że wielu młodych marzy o karierze influencera i youtoubera. Jednak przedsiębiorcy marzą o wykształconych elektrykach, mechanikach, automatykach, a my – również o papiernikach. Odpowiedzialnie podchodzimy do naszej roli i chętnie współpracujemy z kwidzyńskimi szkołami, nauczycielami i uczniami. Nauczyciele i uczniowie mierzą się z wieloma trudnościami nauki zdalnej czy hybrydowej. Tym większą radość w tym roku sprawiło nam goszczenie, choć w maksymalnym reżimie sanitarnym, uczniów, tak chętnych do nauki i ciekawych świata. Słyszę też, że nasze praktyki i oczywiście stypendia sprawiają uczniom równie wielką radość. ” – skomentowała Aleksandra Klecha, Dyrektor ds. pracowniczych w MM Kwidzyn. 

       

      Nauka zawodu poprzez praktykę – to fundament, na który stawia firma

      W ramach współpracy uczniowie mają możliwość nie tylko zdobycia praktycznej wiedzy, czy wzięcia udziału w atrakcyjnych konkursach z wiedzy technicznej. Dzięki ofercie praktyk i wycieczek zawodowych uczniowie mogą poznać specyfikę pracy w kwidzyńskiej fabryce, a podczas warsztatów prowadzonych przez pracowników firmy młodzież odkrywa tajniki rynku pracy i świata międzynarodowej korporacji. Uczniowie dowiadują się m.in. jak wyglądają struktury organizacji, jak przygotować CV i dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej. 

       

      Jedną z uczestniczek programu współpracy MM Kwidzyn ze szkołami zawodowymi jest Monika Ciepłuch, absolwentka kierunku Technik Papiernictwa, aktualnie Specjalista ds. Komunikacji BHP w MM Kwidzyn oraz studentka IV roku kierunku Papiernictwa i Poligrafii na Politechnice Łódzkiej. 

       

       „Stojąc przed wyborem ścieżki kariery wielu młodych ludzi obawia się, że podejmie niewłaściwą decyzję i wybierze zawód, który nie daje możliwości rozwoju. W moim przypadku było podobnie. Wybór padł na kierunek Technika Papiernictwa w Zespole Szkół nr 2. Oferowane przez MM Kwidzyn praktyki i kontakt ze specjalistami z wieloletnim doświadczeniem pozwoliły mi przede wszystkim zobaczyć proces produkcji papieru na żywo, w znacznie większej skali i dzięki temu lepiej go zrozumieć, ale także niejednokrotnie skonfrontować podręcznikową wiedzę z rzeczywistością produkcji. Po zakończeniu szkoły dostałam propozycję pracy w MM Kwidzyn oraz możliwość kontynuowania nauki na kierunku Papiernictwo i Poligrafia na Politechnice Łódzkiej w ramach dalszego wsparcia finansowego od firmy. W mojej ocenie to właśnie takie działania wyróżniają MM Kwidzyn jako dobrego pracodawcę na rynku pracy. Cieszę się, że mogę być częścią zespołu MM i uważam, że wybór tego kierunku to była świetna decyzja.” – komentuje Monika Ciepłuch. 

       

      Dzięki wsparciu MM Kwidzyn lokalne szkoły zawodowe w ostatnich latach zyskały także bardziej nowoczesną bazę warsztatową. Jest to cenna pomoc dydaktyczna, która daje uczniom możliwość zdobycia praktycznych umiejętności na specjalistycznym sprzęcie i urządzeniach w warunkach szkolnych. 

       

      Ponadto, na najlepszych absolwentów czekają oferty rocznego płatnego stażu w MM Kwidzyn. Co roku firma oferuje także jednorazowe stypendium dla najlepszych uczniów w kwocie od 1000 do 3000 zł.  

       

      -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

       

      O MM Kwidzyn 

      MM Kwidzyn sp. z o.o. (dawne International Paper-Kwidzyn sp. z o.o.) to jeden z wiodących producentów papieru, tektury i celulozy w Europie. Od sierpnia 2021 roku jest częścią austriackiej Grupy MM, specjalizującej się w branży opakowań z tektury i papieru. Kwidzyńska fabryka od niemal 40 lat utrzymuje w regionie pozycję lidera przemysłu i zaufanego pracodawcy opierając swoją działalność na zasadach zrównoważonego rozwoju.  Firma wraz ze spółkami zależnymi zatrudnia ok. 2500 pracowników. W listopadzie br. MM Kwidzyn została laureatem nagrody Dobra Firma 2021 w kategorii Najlepszy Pracodawca w województwie pomorskim. 

       

      O Grupie MM

      Grupa MM jest wiodącym producentem tektury i opakowań składanych w Europie posiadającym atrakcyjną ofertę niepowlekanych papierów białych oraz papierów pakowych typu kraft. Firma skupia się wokół zrównoważonych i innowacyjnych rozwiązań opakowaniowych opartych na włóknach. MM osiąga sprzedaż na poziomie około 3.2 miliarda EUR zatrudniając około 12,500 osób. 

       

      Więcej informacji: http://www.mm.group