• Erasmus 2018/2020

• Od 3 września 2018 roku w naszej szkole ruszył projekt „Zagraniczne staże dobrym początkiem kariery zawodowej” o numerze 2018-1-PL01-KA102- 048315 realizowany na zasadach Programu Erasmus+ Akcja 1 Mobilność Edukacyjna w sektorze Kształcenie i Szkolenie Zawodowe. Projekt ten jest skierowany do uczniów klas II i III w roku szkolnym 2018/2019 i 2019/2020 z Technikum nr 2 w zawodach: technik hotelarstwa, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik papiernictwa oraz  uczniów klas zasadniczych / Branżowej Szkoły I Stopnia:  kucharzy i cukierników.

6 września została przedstawiony na tablicy ogłoszeń REGULAMIN PREKRUTACJI do udziału w projekcie, a 24 września wywieszono wykaz  kandydatów spełniających wstępne kryteria do udziału w projekcie – przeanalizowano wyniki klasyfikacji za rok szkolny 2017/2018 (min. 3,5), oceny z przedmiotów zawodowych (min. 3,0) , z języka obcego oraz zachowanie (min. dobre). Podana kolejność wynikała z naliczonych wg Regulaminu punktów. O udziale w dalszej części rekrutacji decydował  fakt złożenia wstępnego formularza aplikacyjnego do 1.10.2018r, który mógł złożyć każdy, kto znalazł się na poniższych listach i chce wziąć udział w dalszych etapach rekrutacji.

Przed ochotnikami do wyjazdu na staż są jeszcze testy weryfikacji wiedzy zawodowej, test ze znajomości języka angielskiego oraz rozmowy kwalifikacyjne sprawdzające motywację do wyjazdu, a także umiejętności komunikacyjne w języku angielskim.

Wyjazdy do Hiszpanii zaplanowane są dla dwóch grup po 20 uczniów;

I grupa: MALAGA

wylot: 2.03.2019 ( sobota)

staż: 4.03.2019  (poniedziałek) do 29.03.2019 (piątek) i 30.03.2019 (sobota) powrót

II grupa: SEVILLA

wylot:7.03.2020  (sobota)
            staż:9.03.2020 (poniedziałek) do3.04.2020 (piątek) i 4.04.2020 (sobota) powrót

każdą grupa będzie opiekować się 2 nauczycieli

kwota przyznanego budżetu dla każdej z grup wynosi:

dla uczniów i opiekunów ( 22 osoby) 54 596,00 eur

Udział w projekcie jest całkowicie  bezpłatny, uczniowie otrzymują również kieszonkowe, są jednak zobowiązani przed wyjazdem oraz w trakcie mobilności brać udział w lekcjach  języka hiszpańskiego, realizowania on – line kursu OLS z języka angielskiego oraz uczestnictwa w zajęciach kulturowych, pedagogicznych oraz z doradztwa zawodowego .

Uczniowie będą odbywać  4- tygodniowe praktyki w firmach wyznaczonych przez instytucję partnerską euroMind w mieście Malaga i  Sevilla. Osobą koordynującą ze strony partnera jest pani Amelia Wójcik. Firma euro Mind jest prężnie działającą instytucją szkoleniowo – edukacyjno – doradczą w miejscowości Úbeda i Sewilla w południowej Hiszpanii.

Projekt realizowany jest od 2.09.2018 r. do 1.09.2020  r.
             autorkami projektu są:
             Marlena Kotłowska i Iwona Grodecka – Trautsolt