• Staże i praktyki

• Praktyki Papierników – czerwiec 2021

W tym roku praktyki klas drugich w zawodzie Technik papiernictwa odbywały się w zakładach: RAFKA, Druk Ekspress, International Paper (obecnie Mayr-Melnhof). W dwóch pierwszych firmach młodzież miała okazję zdobywać wiedzę praktyczną na produkcji. Poznali zasadę działania urządzeń do wykrawania pudeł, naświetlania form drukowych i maszyny drukującej.

W przypadku praktyk w IP miały one niekonwencjonalną formułę warsztatową ze względu na obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne. W ramach szkoleń poprowadzonych przez pracowników zakładu uczniowie, między innymi, odbyli wirtualną wycieczkę po działach produkcyjnych, zapoznali się z zastosowaniem papieru produkowanego w Kwidzynie, zasadami rekrutacji oraz zgłębili tajniki skutecznej autoprezentacji i komunikacji.

Części teoretyczne były przeplatane elementami praktycznymi, które angażowały młodzież do współpracy.

Koniec praktyk również był nietypowy. Podsumowanie wspólnie spędzonego czasu odbyło się na auli z udziałem praktykantów, przedstawicieli zakładu i dyrekcji szkoły. Przy tej okazji uroczyście zostały wręczone czeki trzem uczniom z klas II, III i IV za najlepsze wyniki w nauce w roku szkolnym 2020/2021 oraz miłe niespodzianki uczniom oraz nauczycielom, którzy pomagali podczas organizacji praktyki w szkole.

Młodzież ze swojej strony przygotowała w ramach podziękowań film, w którym pokazali przebieg praktyk, zabawne sytuacje i swoje odczucia. Przedstawiciele firmy IP dostali drobne upominki – kubki z logo szkoły i zawodu Technik papiernictwa.

Zapraszamy do przeczytania artykułów, które dla Klipu, zakładowego czasopisma napisały praktykantki.

Dziękujemy wszystkim pracodawcom za przyjęcie uczniów na praktyki w tym zawirowanym i niepewnym czasie.

GALERIA ZDJĘĆ:

Tekst: Honorata Gruszka