• Pożegnanie absolwentów klas maturalnych

30.04.2022

Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły. Na uroczystym spotkaniu, które odbyło się 29 kwietnia gościliśmy: Pana Marka Rakieć przedstawiciela firmy MM, przedstawicieli Rodziców, Dyrekcję Szkoły oraz Grono Pedagogiczne. Wśród najlepszych absolwentów znaleźli się:

Jakub Kopanicki - najlepszy absolwent w zawodzie technika papiernictwa, który z rąk przedstawiciela firmy MM w Kwidzynie otrzymał stypendium w wysokości 3000 zł.

Dawid Stasiak - najlepszy absolwent w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych

Kinga Jarosińska - najlepsza absolwentka w zawodzie technik hotelarstwa.

Listy gratulacyjne i nagrody otrzymali również absolwenci z wyróżnieniem.

Podczas uroczystości podziękowania i upominki otrzymali także działacze wolontariatu, samorządu uczniowskiego oraz nasi artyści z zespołu wokalnego Salem. Podziękowania za ich czteroletnią pracę wręczyli: p. Iwona Grodecka – Trausolt – opiekun Szkolnego Koła Wolantariatu,  p. Dorota Wyrożemska i p. Ewa Ziółkowska – opiekunki Samorządu Szkolnego oraz p. Elżbieta Sawicka i p. Marcin Lemański  - opiekunowie szkolnego zespołu wokalnego Salem.

Wszyscy abiturienci z rąk Pana Dyrektora Henryka Czyżewskiego i Pani Wicedyrektor Alicji Szwed oraz swoich wychowawców otrzymali swoje upragnione i tak długo wyczekiwane świadectwa ukończenia szkoły.

A koledzy z klas trzecich przygotowali dla wszystkich absolwentów drobne upominki na szczęście.

Będziemy tęsknić, a wszystkim absolwentom życzymy połamania piór na maturze i udanego startu w dorosłe życie. 😘🏆👩‍🎓🧑‍🎓

• Sukces Naszej uczennicy

28.04.2022

W dniach 25-27 kwietnia 2022 r. we Wrocławiu odbył się XXVII Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik, w którym nasza uczennica Paulina Frantkiewicz z kl. III c/g zajęła II miejsce. Paulina otrzymała również nagrodę publiczności za najpiękniejszą pracę Uczennicę do konkursu przygotowywała Anna Jabłońska i Teresa Komorowska

• "Katyń..ocalić od zapomnienia"

14.04.2022

Kolejna rocznica...Pamiętamy ..

W Parku Dendrologicznym nasz" Dąb ku pamięci Kazimierza Smętka" zamordowanego przez NKWD w Twerze.W szkolnej Izbie Pamięci Pani Joanna Rodziewicz również namalowała piękny Dąb upamiętniający zaangażowanie naszej szkoły w akcję "Katyń..ocalić od zapomnienia". Program edukacyjny „Katyń... ocalić od zapomnienia" został zainicjowany 13 kwietnia 2008 roku w czasie uroczystości upamiętnienia 30 Ofiar Zbrodni Katyńskiej na Cmentarzu Poległych w Radzyminie.

• Konkurs "Kreatywny stół wielkanocny"

14.04.2022

W dniu wczorajszym odbył się szkolny konkurs nakrywania stołów w tematyce wielkanocnej.

Jury w składzie: p. wicedyrektor Alicja Szwed, p. Bożenna Ossowska, p. Joanna Domańska i Klaudia Taflińska wytypowało zwycięzców. Oto wyniki:

I m-ce: Alicja Świątkowska i Oliwia Dolecka kl. III KH

II m-ce: Wiktoria Nowak i Marianna Trochowska kl. III TH/P

III m-ce: Maja Kraśniewska i Dominika Dobosz kl. III TH/P

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział🎉

• Lekcja hotelarstwa w terenie

12.04.2022

W poniedziałek 11 kwietnia klasa III TH/G w ramach pracowni hotelarskiej odwiedziła Hotel Zamek Gniew. Pani kierownik housekeepingu oprowadziła nas po obiekcie, pokazując różne style pokoi oraz zaplecze konferencyjne i gastronomiczne, którym dysponuje hotel.

Pod koniec zostaliśmy przywitani przez kasztelana Jarosława, który opowiedział nam historię zamku w Gniewie i oprowadził po komnatach zamkowych. Młodzieży towarzyszyły panie: Beata Gabrychowska, Wioletta Paciorek i Marlena Kotłowska

• Ogólnopolski Turniej Cukierniczy

07.04.2022

W dniach 5 i 6 kwietnia w Poznaniu odbył się „ Ogólnopolski Turniej Cukierniczy”. W konkursie wzięło udział 15 uczniów w zawodzie cukiernik z Poznania, Lublina, Bydgoszczy, Krakowa, Wrześni i Kwidzyna. Z naszej szkoły do konkursu przystąpiły 3 uczennice klasy III c/g. Dziewczyny wykonały tort okolicznościowy, 10 bankietówek, napis z czekolady oraz 3 figurki z masy cukrowej. Dziewczyny zajęły następujące miejsca: Paulina Frantkiewicz- IV miejsce Aleksandra Kwiatkowska- V miejsce Izabela Paczkowska- VI miejsce Jako szkoła uplasowaliśmy się na drugim miejscu, ponieważ pierwsze trzy lokaty zajęły uczennice z Wrześni. Ogromne gratulacje dla uczennic za zaangażowanie oraz bardzo dobre prace. Uczennice do konkursu przygotowywały panie: Teresa Komorowska, Dorota Wojciechowska oraz Anna Jabłońska