• Szkolny konkurs "Kreatywny Stół Wielkanocny"

21.03.2024

W dniu dzisiejszym odbył się szkolny konkurs "Kreatywny Stół Wielkanocny". W konkursie wzięło udział 9 zespołów dwuosobowych. Zadaniem uczniów było nakrycie stołu dla 2 osób zgodnie z tradycją wielkanocną i zasadami nakrywania stołów konsumenckich – wykorzystanie symboli świątecznych, dekoracji, prac rękodzielniczych, wypieków wielkanocnych, a także rozwiązanie quizu wielkanocnego.

Poziom przygotowania w tym roku był bardzo wysoki a rywalizacja mocno wyrównana. Jury w składzie: Bożenna Ossowska, Maria Kochanowska, Marta Goc - Kozakiewicz wyłoniło zwycięzców.

Oto wyniki:

I miejsce: Kinga Derlatka i Wiktoria Miloch 1 K

II miejsce: Maria Klamecka i Natalia Roguska 1 TH

III miejsce: Agata Pendrak i Joanna Paluszek 2 AK

Wyróżnienie i udział w zajęciach warsztatowych Stowarzyszenia Sommelierów Polskich - Maria Hawrylicz i Aleksandra Smolkowska klas I TH

Nagroda publiczności: Amelia Adamczyk i Magdalena Gajewska 3 TG.

Wszystkim uczestnikom bardzo serdecznie dziękujemy, to były prace na wysokim poziomie. Dziękujemy jury na merytoryczną i profesjonalną ocenę. Nauczycielom - opiekunom uczniów za trud i pracę włożoną w przygotowanie do konkursu.

Joanna Domańska, Marlena Kotłowska

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Biologicznej

21.03.2024

Gratulacje z okazji udziału w turnieju wiedzy biologicznej! To wspaniałe, że maturzyści oraz uczniowie z klas III TG i III TP mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i pogłębić swoją wiedzę na temat biologii. Takie wydarzenia mogą być nie tylko świetną okazją do rywalizacji, ale także do nauki i rozwoju osobistego. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy mieli satysfakcjonujące doświadczenie i będą kontynuować swoją pasję do nauki biologii w przyszłości.

Turniej odbył się 20.03.2024 r., uczestnicy: Weronika Kaniewska V TG, Monika Wojtacka V TP, Piotr Kamiński V TP, Kajetan Skonieczek III TP, Daryna Fitsek III TP, Amelia Jasińska III TG, Natalia Ostrowska III TG, Julia Rumianowska III TG, Agata Wojnicz III TG.

Każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział, ostateczne wyniki oraz uzyskany czas rozwiązania będą ogłoszone 05.04.2024 r. na profilu FB oraz na stronie www organizatora.

www.ogolnopolskiturniejwiedzy.edu.pl Ogólnopolski Turniej Wiedzy | Facebook

Organizator: Jolanta Błędzka Dorota Brochocka

• Walentynki 2024

02.03.2024