• Ogólnopolski Konkurs gastronomiczno – językowy “Success in the kitchen”

25.01.2024

Do szkoły właśnie dotarły długo wyczekiwane wyniki I etapu Ogólnopolskiego Konkursu „Success in the kitchen”, w którym wzięły udział dwie uczennice naszej szkoły.
              Dwuosobowy zespół w składzie Agata Wojnicz i Wiktoria Wąsowska, z klasy 3 Technikum profilu gastronomicznym, zdobyły największą ilość punktów, zajmując tym samym najwyższe miejsce na podium! Gratulacje!

Konkurs był nie lada wyzwaniem pod względem merytorycznym. Wymagał zarówno wiedzy gastronomicznej jak i językowej. Polegał na przygotowaniu przystawki bezmięsnej oraz dokładnym opisie jej przygotowania. Ponadto należało uzasadnić wybór produktów, kompozycję ich zestawienia oraz listę składników (normatyw surowcowy). Pisemną część pracy konkursowej należało opracować w języku polskim oraz angielskim.
              Agata i Wiktoria w ramach pracy konkursowej przygotowały vol-au-vent z musem z zielonego groszku, czerwonej papryki i buraka. Sam pomysł na przystawkę oraz dobór składników uzasadniły połączeniem walorów smakowych, estetycznych, a także zdrowotnych. Danie zostało przygotowane z niezwykłą starannością i dbałością o każdy szczegół. Sami spójrzcie…

Przed nami II etap konkursu, więc nie spoczywamy na laurach. Wy trzymajcie kciuki, a my zabieramy się do pracy.

Opiekunowie: Agnieszka Kaczyńska, Bożenna Ossowska

• Zapraszamy do udziału w konkursie

11.01.2024

„Senat Rzeczypospolitej Polskiej jego rola i znaczenie w systemie politycznym współczesnej Rzeczypospolitej Polskiej" pod honorowym patronatem Senatora RP Pana Leszka Czarnobaja. Konkurs odbędzie się dnia 13 lutego 2024 roku o godz. 9:30 w Zespole Szkół Nr 2 im. M. Skłodowskiej – Curie sala nr 106.

Program konkursu:

9:30-9:45 – Przywitanie gości , pracowników i uczniów.
              9:45-10:45 – Pisemne rozwiązywanie testu.
              10:45-11:30 – Przerwa /Sprawdzanie napisanych testów/.
              11:30 – 12:00 – Ogłoszenie Laureatów i wręczenie nagród.

Zapraszamy do udziału!

Senat_Regulamin-konkursu.pdf