• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 i pożegnanie absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia

23.06.2023

Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów Szkoły Branżowej I stopnia i zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół Nr 2 w Kwidzynie.

W obecności zaproszonych gości: p. Danuty Woronowicz – członka Zarządu Powiatu, p. Anny Baranow oraz p. Anny Księżopolskiej, p, Alicji Romanowskiej – przedstawicieli firmy MM, a także Grona Pedagogicznego, pracowników szkoły i wszystkich uczniów klas młodszych uroczyście pożegnaliśmy absolwentów następujących klas: 3C- wych.  p. Anna Mielczarek, 3K – wych. p. Barbara Wojtaszek,  3KH – wych. p. Dorota Brochocka, 3WZ – wych. p. Marcin Lemański, 3AK – wych. p. Wioletta Nowak. Szczególnie wyróżnieni zostali uczniowie z najwyższymi osiągnięciami w nauce. Oczywiście wszystkim absolwentom zostały uroczyście wręczone świadectwa ukończenia szkoły. Nie zabrakło przy tym wielu ciepłych słów, miłych upominków, podziękowań i pamiątkowych zdjęć.

Następnie wyróżnieni zostali uczniowie, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce w klasach kształcących w zawodzie technik papiernik. Byli to: Michał Wasiniak – kl. 4TP/P, Dawid Kotowski – kl. 3TP, Kajetan Skonieczek – kl. 2TP i Kinga Wojtacka – kl. 1TP. Wszyscy wyróżnieni uczniowie otrzymali nagrody ufundowane przez firmę MM w Kwidzynie.

Docenieni zostali również pozostali uczniowie Technikum nr 2 w Kwidzynie, którzy w tym roku szkolnym otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, a także wymienieni zostali uczniowie z najwyższą średnią ocen w Branżowej Szkole I Stopnia nr 2 w Kwidzynie. Nagrodą dla wszystkich wyróżnionych uczniów będzie wycieczka zorganizowana we wrześniu 2023 r.

Wyróżniona została także uczennica klasy 1 TG – Zuzanna Świderska która w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Literacko – Plastycznego otrzymała wyróżnienie w kategorii proza (opowiadanie). Uczennicę przygotowywała p. Elżbieta Sawicka.

Nie zabrakło również podziękowań dla wolontariuszy od opiekuna  Szkolnego Wolontariatu – p. Iwony Grodeckiej -Trautsolt oraz  dla Szkolnego Koła Wokalno – Teatralnego „Salem” od opiekunów – p. Elżbiety Sawickiej i p. Marcina Lemańskiego.

Oprawą muzyczną dla tej pięknej uroczystości był występ zespołu „Salem”, który zadedykował i zaprezentował utwory Gościom, Absolwentom, Panu Dyrektorowi  Henrykowi Czyżewskiemu i Gronu Pedagogicznemu.

Na koniec wszystkim zebranym życzyliśmy pięknych wakacji, a pozostałym uczniom świadectwa zostały wręczone przez wychowawców w klasach.

Tekst: Jolanta Sosnowska

• Zjazd absolwentów 2023

19.06.2023

70 lata minęło, a nasza szkoła piękna i kwitnąca. Tętni życiem każdego dnia dzięki Uczniom i Pracownikom szkoły, a 17 czerwca 2023 roku dzięki Absolwentom 🎓XI Zjazd Absolwentów rozpoczął się mszą świętą w Katedrze, potem uroczystość w auli szkoły, gratulacje, podziękowania i fala wspomnień od wszystkich przybyłych gości. Występ i przedstawienie  Zespołu Salem dopełniło część oficjalną. Piękna, bogata w zbiory Izba Pamięci.Szkoly wzbudziła podziw i wzruszenie. Absolwenci przybyli z północy i południa Polski, że Szwajcarii i Norwegii, ale i z Miłosnej i z Marezy.  Było pięknie, kolorowo, elegancko, wzruszająco i smacznie.
              Podziękowania i gratulacje dla wszystkich 👏