• Poszukiwania oznak wiosny klasy 3 TP/P

27.03.2022

Jak tylko wiosna zapukała do drzwi Zespołu Szkół nr 2, czyli 22 marca 2022 r., klasa 3tp/p pojechała poszukać jej oznak do Trójmiasta, na wycieczkę klasową, która miała zintegrować zespół, dostarczyć wielu emocjonujących wrażeń i poszerzyć wiedzę. Rano, gdy słońce pokazało się na niebie uczniowie wyruszyli do Gdyni do Centrum Nauki Eksperyment.  Jest to  edukacyjna instytucja popularyzująca naukę w formie interaktywnych instalacji i pokazów. Eksponaty przyciągały uwagę uczestników, bo łączyły naukę i zabawę i pozwoliły miło spędzić czas. Dużo radości uczestnikom przyniósł również spacer brzegiem morza na plaży w Brzeźnie. Uczniowie naładowani pozytywną energią i dużą dawką jodu, pełni zapału rozwiązywali emocjonujące zagadki w escape room'e w Gdańsku. Po godzinnym intelektualnym zmaganiu, młodzież udała się na spacer uliczkami starego Gdańska, by dotrzeć na posiłek i czas wolny do centrum Forum. O 19.00 zmęczeni, ale i bardzo zadowoleni uczniowie ruszyli do Kwidzyna. Wycieczka tak wszystkim się podobała, że już myślą o następnej...Wszystko klasie 3tp/p sprzyjało, a przede wszystkim pogoda.

Klasa 3tp/ p dziękuje opiekunom, a szczególnie pani Kochanowskiej, że zgodziła się poświecić swój czas.

Tekst: Elżbieta Sawicka

• Wizyta uczniów szkół podstawowych

15.03.2022

Dziś w naszej szkole gościliśmy przyszłych absolwentów szkół podstawowych, którzy stają przed wyborem szkoły ponadpodstawowej i kierunku kształcenia. Przed nimi trudny wybór, bo wszystkie szkoły przygotowały bogatą ofertę kształcenia.

U nas mogli spróbować wytworzyć papier, posmakować wyrobów naszych gastronomów, odwiedzić pracownię hotelarską, zmierzyć się ze składaniem serwetek. Odwiedzili cukiernię szkolną, oczywiście z degustacją jej smakołyków.

Spotkanie organizowane było przy współpracy z Poradnia PP.