• Chemiczna choinka klasy 1 TP

       18.12.2023

       Uczniowie klasy pierwszej technikum papierniczego w trakcie pracowni kontroli procesów technologicznych mieli za zadanie wykonać instalację chemiczną o konstrukcji choinki, wraz z dobranymi do tego przez uczniów dodatkami w postaci bombek w naczyniach laboratoryjnych z kolorowymi roztworami. Dwie grupy z tej klasy poradziły sobie doskonale z zadaniem, pokazując, że nie straszna im aparatura chemiczna, jednocześnie miło spędzając czas w trakcie grupowego zadania. Efekty oceńcie sami, na żywo można je podziwiać do 7 stycznia w sali 208 :) Wesołych Świąt od Papierników z 1 TP !

      • Wyjazd do Teatru

       17.12.2023

       14 grudnia br. część klasy 3K wraz z wychowawcą Eweliną Śliwińską-Giersz wybrała się do teatru w Grudziądzu na przedstawienie Królowa Śniegu. Ponadczasowa baśń J.H. Andersena przeniosła wszystkich w magiczny świat, w którym rzeczywistość przeplatała się z fantazją. Historia Kaja i Gerdy - aktualna po dziś dzień, wzrusza, bawi i uczy. Jest uniwersalnym nośnikiem takich wartości jak: przyjaźń, miłość i rodzina. Relacja: Ewelina Śliwińska-Giersz

      • Koncert Charytatywny

       15.12.2023

       13 grudnia w Kwidzyńskim Kasynie Kultury odbył się charytatywny koncert poświęcony Jackowi Golikowi w ramach wsparcia w leczeniu. Koncert nosił tytuł "Homo homini" czyli "Człowiek człowiekowi" - tylko tyle i aż tyle możemy sobie podarować. Zebrana kwota 1541,50 zł.

       Organizatorzy: Wolontariusze Dwójka i Zespół SALEM

      • Wycieczki integracyjne

       15.12.2023

       14 grudnia to dzień wyjazdów na łyżwy. Jedna grupa: uczniowie klas 1TH i 2 TH pod opieką Pani Ewy Holińskiej, Pani Krystyny Krauze-Cichy oraz Pani Aleksandry Serdackiej wybrali się do Gdańska. Jednym z punktów wycieczki spacer nad Motławą, odkrywanie atrakcji turystycznych na Długim Targu oraz udział w jarmarku świątecznym.

      • Nowy sztandar szkoły

       21.11.2023

       Szanowni Państwo ‼️
       Przedstawiamy nasz nowy piękny sztandar - uszyty przez pracownię Haftu Komputerowego Capri w Nowym Dworze. Koszt wykonania sztandaru to dla szkół ogromne wyzwanie.
       Dziękujemy serdecznie Rodzicom, Absolwentom, Firmie Tor-Pal i tajemniczym Darczyńcom za wszystkie wpłaty na ten cel.

      • Konkursie Piosenki Ułańskiej – Sztum 2023

       12.11.2023

       „W śpiewaniu to jest właśnie najprzyjemniejsze - śpiewać tylko z innymi, nigdy samemu, słyszeć, jak głosy splatają się, ocierają o siebie, dotykają raz szorstko, raz gładko, zbliżają się do siebie i opuszczają”. Olga Tokarczuk

       Razem uwielbia śpiewać Szkolny Zespół SALEM i dlatego dnia 10 listopada wokaliści wzięli udział w Konkursie Piosenki Ułańskiej – Sztum 2023, którego Organizatorem było Sztumskie Centrum Kultury.

      • Wycieczka do Obozu Zagłady w Sztutowie

       10.11.2023

       Dnia 09 listopada 2023 r. klasy IV HG i III TG pod opieką p. Jolanty Sosnowskiej, p. Doroty Brochockiej, p. Aleksandry Serdackiej i p. Iwony Grodeckiej – Trautsolt pojechały do Obozu Zagłady w Sztutowie. Najpierw uczniowie obejrzeli film przedstawiający historię obozu, następnie w ciszy i skupieniu zwiedzili miejsce kaźni, a potem, aby uczcić pamięć pomordowanych więźniów zapalili znicz koło krematorium.

      • Turniej wiedzy językowej

       27.10.2023

       23 i 25 października odbył się w naszej szkole Teleturniej wiedzy językowej, w którym brały udział dwuosobowe drużyny z klas pierwszych technikum i szkoły branżowej. Zespoły rywalizowały w czterech konkurencjach. Oprócz wiedzy na temat języków świata, pierwszoklasiści musieli wykazać się znajomością angielskich idiomów oraz umiejętnością rozumienia ze słuchu anglojęzycznych utworów muzycznych. Odpowiadali również na pytania z wiedzy ogólnej dotyczącej historii i kultury krajów europejskich, m. in. w takich kategoriach jak bajki i filmy czy kulinaria.

      • Zakątek wspomnień

       19.10.2023

       "Zakątek wspomnień” to ciekawy projekt ZS nr 1 w Kwidzynie mający na celu stworzenie miejsca, gdzie uczniowie będą mogli wspólnie eksplorować i dzielić się różnymi wspomnieniami. Zadaniem projektu jest sadzenie drzew przez uczniów klas maturalnych i przedstawicieli samorządów uczniowskich na terenie Urzędu Miasta Kwidzyn. Brzmi bardzo interesująco i angażująco. To nie tylko promocja dbałości o środowisko, ale także zostawienie trwałego wspomnienia w postaci rosnących drzew. Przedstawiciele klas piątych: Marianna Trochowska VTH, Monika Wojtacka VTP, Tymoteusz Konkol VTG oraz Julia Sosnowska IITH przedstawiciel SU posadzili drzewko wspomnień naszej szkoły.

      • Dzień Edukacji Narodowej

       13.10.2023

       13 października świętowaliśmy w Naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. W auli szkoły odbył się apel z tej okazji. Nauczyciele i pracownicy szkoły z rąk Pana Dyrektora odebrali nagrody i wyróżnienia.
       Jak co roku nasza grupa teatralno wokalna "Salem" pod kierunkiem Pani Elżbiety Sawickiej i Marcina Lemańskiego przygotowała część artystyczną i występ wokalny, a Samorząd uczniowski wręczył drobne upominki.

      • Chrzest klas pierwszych

       14.10.2023

       Dnia 12.10.2023 r. w naszej szkole odbył się CHRZEST KLAS PIERWSZYCH. Tematyką przewodnią był świat bajek. Imprezę przygotowali uczniowie klas piątych. Organizatorzy zapewnili swoim młodszym kolegom wiele ciekawych zabaw m.in. tajemnicze koperty, magiczne eliksiry, speed testy "zgaduj zgadula", Air Turbo, picia mleka na czas, kasztanową koszykówkę z wychowawcami, kelnera, a także konukrencje sportowe. Była to świetna zabawa połączona z klasową rywalizacją. Jury miało trudny orzech do zgryzienia i na wyniki musimy trochę poczekać.

      • Jesienne Pola Nadziei

       01.10.2023

       Jesienne Pola Nadziei, w tym roku odbyły się w piękną, słoneczną sobotę 30 września 2023. Organizacją tej inicjatywy zajęli się uczniowie najstarszych klas piątych. Produkcję słoików z wszelakimi przetworami przygotowali kucharze i cukiernicy. Weki w naszym wydaniu cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zebrane pieniądze przekazane zostały w całości na Kwidzyńskie Hospicjum. Bardzo dziękujemy Wszystkim uczniom za przetwory, przygotowanie stoiska i sprzedaż, a zespołowi SALEM za wspaniały występ.

   • Rachunek bankowy Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie

    nr 58 1020 1778 0000 2102 0002 5668

   • Librus Synergia
   • Godziny dzwonków

    • Niedziela23.06.2024
   • Nasze media społecznościowe

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Partnerzy

    • Ministerstwo Edukacji
    • Starostwo Powiatowe w Kwidzynie
    • Centralna Komisja Egzaminacyjna
    • MM Kwidzyn
    • Cech Rzemiosł Różnych
   • liczba odwiedzin: 349650