• VI Powiatowy Konkurs Wiedzy Technicznej

       17.04.2023

       4 kwietnia 2023 roku odbyła się kolejna, już VI, edycja Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej. Po zawirowaniach związanych z obostrzeniami sanitarno-epidemiologicznymi wróciliśmy do starej, sprawdzonej już formuły organizacji konkursu w Auli CKZiU.

       Zmagania polegały na rozwiązaniu zadań z logicznego myślenia, testu teoretycznego oraz zadania praktycznego.

      • Światowy Dzień Wody

       10.04.2023

       W dniu 05.04.23 klasa 1TG wybrała się pociągiem do Zielonej Szkoły w Brachlewie. Odbyły się tam zajęcia proekologiczne związane z obchodzonym 22 marca Światowym Dniem Wody. Uczniowie poczuli świąteczny klimat tworząc klasową pisankę i jedząc pyszny żurek. Następnie wybrali się na spacer, gdzie mogli podziwiać okoliczne lasy i jezioro. Na koniec rozpalone zostało ognisko, więc nie zabrakło pieczonych kiełbasek. Opiekunowie: Joanna Domańska, Maria Kochanowska.

      • Konkurs wielkanocny

       10.04.2023

       04 kwietnia odbył się szkolny konkurs "Kreatywny stół wielkanocny". Zadaniem konkursowym było nakrycie stołu dla 2 osób zgodnie z tradycją wielkanocną i zasadami nakrywania stołów konsumenckich. W konkursie wzięło udział 12 osób, czyli 6 zespołów.

       Jury w składzie:. p. Bożenna Ossowska, p. Ewa Ziółkowska oraz Maja Kraśniewska kl. IV HP oceniła stoły pod względem poprawności nakrycia bielizną i zastawą stołową, dekoracji świątecznych, pomysłowości i aranżacji oraz estetyki nakrycia stołu. Dodatkowe punkty były za potrawę lub wypiek wielkanocny.

      • Dzień Zwierząt Bezdomnych

       10.04.2023

       4 kwietnia przypada Dzień Zwierząt Bezdomnych. Jest to dobra okazja aby zwrócić uwagę na los zwierząt pozostawionych bez opieki, porzuconych, nie chcianych…
       Uczniowie naszej szkoły, włączyli się w zbiórkę karmy, zabawek dla psiaków i kotów przebywających w Przytulisku na Miłosnej. Z serca dziękujemy Wam za przekazane dary, które zanieśliśmy wczoraj na Miłosną. Młodzież z klasy I TG wraz z wychowawczynią Panią Joanną Domańską oraz Panią Martą Goc-Kozakiewicz wybrali udali się na rajd pieszy do Przytuliska.
       Mieliśmy okazje porozmawiać z Panią Marzena z Adopciaków, poznać przebywające tam pieski, pójść na spacer. Była radość kontaktu ze zwierzętami, która mieszała się ze łzami wzruszenia.

      • Kolejny wielki sukces naszych Hotelarzy!!!

       10.04.2023

       Maja Kraśniewska i Wiktoria Nowak z klasy IVTH/P uzyskały tytuł LAUREATA w I Olimpiadzie Umiejętności Hotelarskich, której finał odbył się 29-31.03.2023r. w Warszawie. Maja znalazła się w pierwszej dziesiątce najlepszych uczniów Techników Hotelarstwa z całego kraju, a Wiktoria w pierwszej piętnastce. W etapie centralnym wzięło udział 35 uczestników. Serdecznie gratulujemy ogromnego osiągnięcia. Opiekunem uczennic była Pani Marlena Kotłowska.

      • Dzień otwarty w Dwójce

       28.03.2023

       W dniu dzisiejszym gościliśmy uczniów ze szkół podstawowych powiatu kwidzyńskiego. We współpracy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną odbył się w Naszej szkole dzień otwarty. Przyszli absolwenci szkół podstawowych zapoznali się z kierunkami kształcenia w naszej szkole, zobaczyli pracownie szkolne, spotkali się z nauczycielami wszystkich zawodów, mogli także wziąć udział w wytwarzaniu papieru, składaniu serwetek i ręczników, a także skosztować smacznych kanapeczek, ciastek prosto z cukierni szkolnej oraz bezalkoholowych drinków. Naszym gościom czas umilił zespól SALEM, zapraszając przyszłych absolwentów śpiewając”… do dwójki, bardzo serdecznie zapraszamy Mamy ciekawe kierunki, ta szkoła to nasz drugi dom, tu rodzina, przyjaciele i wesoła mina…”

      • Złote Szkoły NBP

       23.03.2023

       W dniu dzisiejszym odbył się blok spotkań z ekspertami (przedstawicielami PKO BP). W ramach programu "Złote Szkoły NBP", do którego zgłoszona została szkoła, odbyły się:

       1. Lekcja ekonomii - „Poznajemy bank centralny”na której uczestnicy dowiedzieli się, czym bank centralny różni się od innych banków oraz jaką rolę pełni NBP w polskim systemie bankowym oraz dowiedzieli się, jak zabezpieczone jest bankowość elektroniczna.

      • Ogólnopolski Turniej Cukierniczy im. Wojciecha Kandulskiego

       11.03.2023

       Mamy wielką przyjemność przekazać wspaniałą nowinę. Nasze uczennice są Laureatkami Ogólnopolskiego Turnieju Cukierniczego. Nasze cukierniczki z klasy trzeciej Kinga Gajewska i Weronika Falkowska pojechały wraz z opiekunami do Poznania pokazać swój kunszt pracy. Weronika przygotowała pracę zatytułowaną „Uroczystość rodzinna”. Wykonała tort z ciasta czekoladowego, z kremem cytrynowym i żelką truskawkową, jej bankietówki były na bazie kremu Lemon curd i słodkiego karmelu a także kremu kawowego i żelki trudkawkowej. Kinga zatytułowała swoją pracę „ Dzień Św. Walentego”. Przygotowała tort w kształcie serca z ciasta Red welwet przełożonego kremem o smaku Prosecco i żelką malinową. Bankietówki truskawkowo – śmietanowe oraz mus malinowy na ciemnym biszkopcie.

      • Wyjazd na łyżwy do Malborka

       08.03.2023

       Kolejna grupa udała się w dniu dzisiejszym na lodowisko do Malborka. Uczniowie klasy 1 WZa, 2 HP i 4 TH/P doskonalili, a niektórzy nabywali nowe umiejętności jazdy na łyżwach. Zabawa Super, nowe doświadczenie - niezapomniane. Bez pingwinków się nie obyło. Po męczącej jeździe posiłek w naszej ulubionej restauracji. A potem w planach był spacer wokół Zamku, ale pogoda nie dopisała i trzeba było wracać do domu. Teraz tylko pozostaje czekać na kolejną wyprawę po nowe przygody...

      • Quiz i wystawa prac w ramach DBI 2023

       03.03.2023

       W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 roku w dniu 01 marca odbyła się wystawa prac plastycznych pn. "Bezpieczeństwo i netykieta w sieci", a na korytarzach szkoły uczniowie mogli znaleźć kody QR. Jeden dotyczył ankiety z zakresu netykiety, zaś pod drugim znajdował się quiz sprawdzający wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa w Internecie. Wyniki ankiety prezentujemy poniżej, zaś wyniki konkursu plastycznego i quizu zostaną ogłoszone we wtorek.

      • Wycieczka integracyjna cukierników i papierników do Malborka

       28.02.2023

       We wtorkowy poranek 21 lutego 2023 roku grupa uczniów z drugiej klasy cukierniczej i trzeciej papierniczej wyruszyła autobusem do Malborka na wycieczkę integracyjną na łyżwy i kręgle wraz z opiekunami: Paniami Anną Słotą i Honoratą Gruszką oraz Panem Janem Hryniukiem.

       Młodzież na lodowisko weszła o 9.30 i spędziła na nim prawie 1,5 godziny. Wiele osób pierwszy raz miało na sobie łyżwy i uczyło się na nich jeździć. Stawiali pierwsze kroki na lodzie z pomocy innych uczniów oraz pingwinków. Osoby bardziej doświadczone, które wcześniej miały styczność z łyżwami, śmigały i uczyły się różnych figur. Każdy mógł liczyć na pomoc drugiej osoby. Było strasznie i śmiesznie. Niejedna osoba zaliczyła przysłowiową „glebę”.

      • Kolejne lekcje on-line w ramach DBI 2023

       27.06.2023

       W marcu uczniowie klasy 2Wza i 2Wzb wzięli udział w dwóch lekcjach online na żywo poświęconych bezpiecznemu zachowaniu w sieci. Lekcje zostały zorganizowane przez Polskie Centrum Programu Safer Internet, a przeprowadzone w ramach zajęć z wychowawcą. Tematem lekcji było „Jak odróżnić fake od newsa?” oraz „Cyfrowy ślad - ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł”. Celem było uwrażliwienie młodych ludzi na zagrożenia związane ze zjawiskiem fake newsów, cyfrowego śladu i aktywności w mediach społecznościowych. Była to dla uczniów bardzo ciekawa odmiana, gdyż lekcje transmitowane były na żywo, a uczniowie mogli zadawać pytania.

      • Lekcje on-line w ramach DBI 2023

       26.02.2023

       W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 w środę 7 lutego grupa 2 klasy IV TH/P uczestniczyła w lekcji on-line: "Jak radzić sobie z dezinformacją w sieci", natomiast 24 lutego w piątek klasa 2 WZB oraz grupa 1 klasy IV TH/p uczestniczyły w lekcji on-line "Jak odróżnić fake od newsa". Organizatorzy: Marlena Kotłowska i Joanna Domańska.

   • Rachunek bankowy Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie

    nr 58 1020 1778 0000 2102 0002 5668

   • Librus Synergia
   • Godziny dzwonków

    • Niedziela23.06.2024
   • Nasze media społecznościowe

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Partnerzy

    • Ministerstwo Edukacji
    • Starostwo Powiatowe w Kwidzynie
    • Centralna Komisja Egzaminacyjna
    • MM Kwidzyn
    • Cech Rzemiosł Różnych
   • liczba odwiedzin: 349681