• Uroczyste wręczenie dyplomów czeladniczych

       25.09.2023

       25 września 2023 roku w siedzibie Cechu Rzemiosł Różnych po raz pierwszy odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów czeladniczych.
       Dyrektorzy oraz kierownicy praktycznej nauki zawodu szkół średnich również zostali zaproszeni na uroczystość.
       Serdecznie gratulujemy absolwentom Branżowej Szkoły I Stopnia nr 2 młodocianym pracownikom w zawodach fryzjer oraz piekarz uzyskanych dyplomów. Cechowni Rzemiosł Różnych dziękujemy za zaproszenie i miłe przyjęcie.

      • Kiermasz książek

       18.09.2023

       W dniach 14 września oraz 15 września w auli szkolnej odbył się organizowany przez bibliotekę szkolną i samorząd uczniowski kiermasz książek. Cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że 19 i 21 września odbędzie się ponownie. Serdecznie zapraszamy.

      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023 i pożegnanie absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia

       23.06.2023

       Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów Szkoły Branżowej I stopnia i zakończenia roku szkolnego 2022/2023 w Zespole Szkół Nr 2 w Kwidzynie.

       W obecności zaproszonych gości: p. Danuty Woronowicz – członka Zarządu Powiatu, p. Anny Baranow oraz p. Anny Księżopolskiej, p, Alicji Romanowskiej – przedstawicieli firmy MM, a także Grona Pedagogicznego, pracowników szkoły i wszystkich uczniów klas młodszych uroczyście pożegnaliśmy absolwentów następujących klas: 3C- wych. p. Anna Mielczarek, 3K – wych. p. Barbara Wojtaszek, 3KH – wych. p. Dorota Brochocka, 3WZ – wych. p. Marcin Lemański, 3AK – wych. p. Wioletta Nowak. Szczególnie wyróżnieni zostali uczniowie z najwyższymi osiągnięciami w nauce. Oczywiście wszystkim absolwentom zostały uroczyście wręczone świadectwa ukończenia szkoły. Nie zabrakło przy tym wielu ciepłych słów, miłych upominków, podziękowań i pamiątkowych zdjęć.

      • Zjazd absolwentów 2023

       19.06.2023

       70 lata minęło, a nasza szkoła piękna i kwitnąca. Tętni życiem każdego dnia dzięki Uczniom i Pracownikom szkoły, a 17 czerwca 2023 roku dzięki Absolwentom 🎓XI Zjazd Absolwentów rozpoczął się mszą świętą w Katedrze, potem uroczystość w auli szkoły, gratulacje, podziękowania i fala wspomnień od wszystkich przybyłych gości. Występ i przedstawienie Zespołu Salem dopełniło część oficjalną. Piękna, bogata w zbiory Izba Pamięci.Szkoly wzbudziła podziw i wzruszenie. Absolwenci przybyli z północy i południa Polski, że Szwajcarii i Norwegii, ale i z Miłosnej i z Marezy. Było pięknie, kolorowo, elegancko, wzruszająco i smacznie.
       Podziękowania i gratulacje dla wszystkich 👏

      • „Poznaj Polskę” Toruń 2023

       31.05.2023

       W ramach ministerialnego projektu „Poznaj Polskę” (korzystając z dofinansowania w kwocie 5,000zł) młodzież z naszej szkoły pojechała do Torunia. Wycieczka odbyła się 26 maja 2023, udział w niej wzięło 40 uczniów. W planetarium młodzież miała możliwość odwiedzenia bazy Mars (byliśmy w kosmosie) oraz interaktywnej wystawy Geodium, która jest poświęcona Ziemi jako planecie. Uwieńczeniem wizyty w planetarium był oczywiście seans pt. „Światła północy”. Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w Żywym Muzeum Piernika, w którym młodzież wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez mistrza piernikarstwa Dawida oraz miała okazję samodzielnie wykonać pamiątkowego piernika. Tyle dla duszy… dla ciała były pyszne lody u Lenkiewicza oraz na zakończenie obiad. Oczywiście był też czas na zwiedzenie starówki toruńskiej najpierw w grupie, potem samodzielnie. Po dniu pełnym atrakcji i emocji wszyscy bezpi

      • Kwidzyński Bieg Papiernika

       29.05.2023

       27 maja odbyła się 13. edycja Kwidzyńskiego Biegu Papiernika. W biegu wzięło udział ponad 2 tysiące biegaczy. Uczniowie ZS nr 2 w Kwidzynie byli w tym roku dpowiedzialni za punkt z wodą. Na 6 km trasy przed Powiślańską Szkołą Wyższą czekali na biegaczy z upragnioną butelką chłodnej wody i głośnym dopingiem. Młodzieży towarzyszyły Panie: Marta Goc - Kozakiewicz, Jolanta Klimek i Marlena Kotłowska, które równie mocno dopingowały biegaczy.

      • Wycieczka integracyjna

       26.05.2023

       25 maja uczniowe klasy 1AK wraz z wychowawcą wybrali się na pieszą wycieczkę na obszar terenów rekreacyjnych "Miłosna ". Pierwszym punktem programu było ognisko z kiełbaskami i zapoznanie z infrastrukturą ogrodu dendrologicznego. Następnie udaliśmy się do stadniny koni oraz do mini zoo. To był dzień pełen wrażeń 😊 Piękna pogoda, dobre humory oraz pyszne kiełbaski. Aleksandra Serdacka

      • Pola Nadziei

       26.04.2023

       Ach, co to był za dzień! Słoneczny, gwarny, „żonkilowy”, pełen dziecięcego śmiechu, przyjaznych uśmiechów, ludzkiej, takiej zwyczajnej, solidarności i życzliwości i szczodrych garści dobroci i empatii.

       Zespół Salem był bardzo dumny, że mógł uczestniczyć w tak humanitarnym przedsięwzięciu i zaznaczyć się w oprawie muzycznej. Spotkaliśmy się z wieloma pochwałami, zostaliśmy zaproszeni na następny rok.

      • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

       31.05.2023

       Powiększ biblioteczkę domową i zabierz książkę ze sobą Szkolna Biblioteka na holu zorganizowała kiermasz książki pt. „Powiększ biblioteczkę domową i zabierz książkę ze sobą” z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (24 kwiecień). Każdy, kto chce uzupełnić swoją domowa półkę z książkami ma możliwość nabycia nieodpłatnie książek. Biblioteka udostępniła ponad 280 tytułów książek o różnej tematyce. Akcja trwa od połowy marca do końca kwietnia 2023 i jak na razie cieszy się dużym zainteresowaniem. Zapraszamy zainteresowane osoby do przejrzenia pozycji książkowych, jak i do odwiedzin biblioteki.

   • Rachunek bankowy Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie

    nr 58 1020 1778 0000 2102 0002 5668

   • Librus Synergia
   • Godziny dzwonków

    • Niedziela23.06.2024
   • Nasze media społecznościowe

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Partnerzy

    • Ministerstwo Edukacji
    • Starostwo Powiatowe w Kwidzynie
    • Centralna Komisja Egzaminacyjna
    • MM Kwidzyn
    • Cech Rzemiosł Różnych
   • liczba odwiedzin: 349692