• Pożegnanie absolwentów klas V

27.04.2024

W piątek, 26 kwietnia w ZS nr 2 w Kwidzynie odbyła się uroczystość pożegnania absolwentów. Tegoroczni maturzyści już dziś żegnali szkolne mury. Pan Dyrektor Henryk Czyżewski skierował ciepłe słowa do uczniów klas piątych, życząc im bardzo dobrych wyników na maturze oraz trafnego wyboru dalszej drogi życiowej. Swoje wystąpienie podsumował refleksją, że koniec jednego etapu w życiu człowieka staje się początkiem kolejnego, miejmy nadzieję, że jeszcze wspanialszego i bardziej satysfakcjonującego.

• Warsztaty papiernicze z firmą BIM Kemi

27.04.2024

Klasy o profilu Technik papiernictwa miały okazję uczestniczyć w zajęciach z firmą BIM Kemi. Jest to firma działająca w branży celulozowo-papierniczej jako dostawca środków chemicznych do produkcji papieru i utrzymania jakości urządzeń technologicznych. Zajęcia obejmowały część wykładową, w trakcie której uczniowie zapoznali się z profilem działalności firmy, a także część praktyczną, gdzie prezentowano działanie autorskiego urządzenia analitycznego BIMpics, służącego do sprawdzania interakcji między dodatkami chemicznymi, a zawiesiną włókien celulozowych.

• Warsztaty sommelierskie

04.04.2024

W dniu dzisiejszym odbyły się zajęcia praktyczne z przedstawicielami Stowarzyszenia Sommelierów Polskich dotyczące organoleptyki wina, food paringu (łączenia win z daniami) oraz serwisu wina - na bazie wina bezalkoholowego.

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy 5 TH, 2 TG i dwie osoby z 1 TH. Zajęcia wniosły wiele nowych informacji, tajników sterowania win, a także możliwość wczucia się w rolę sommeliera.

• Ogólnopolski Turniej Wiedzy Biologicznej

21.03.2024

Gratulacje z okazji udziału w turnieju wiedzy biologicznej! To wspaniałe, że maturzyści oraz uczniowie z klas III TG i III TP mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności i pogłębić swoją wiedzę na temat biologii. Takie wydarzenia mogą być nie tylko świetną okazją do rywalizacji, ale także do nauki i rozwoju osobistego. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy mieli satysfakcjonujące doświadczenie i będą kontynuować swoją pasję do nauki biologii w przyszłości.

• Szkolny konkurs "Kreatywny Stół Wielkanocny"

11.03.2024

Serdecznie zapraszamy uczniów klas hotelarskich i gastronomicznych do udziału w konkursie "Kreatywny Stół Wielkanocny". Konkurs odbędzie się 21.03.2024r. w naszej szkole. Zadaniem uczestników będzie przygotowanie nakrycia stołu nawiązującego do tradycji wielkanocnej i zgodnie z zasadami obsługi gości. Uczestnicy zobowiązani są zgłosić swój udział do p. Joanny Domańskiej lub p. Marleny Kotłowskiej poprzez wiadomość w dzienniku elektronicznym do 15.03.2024r.

• Walentynki 2024

02.03.2024

14 lutego świętowaliśmy Walentynki. Zespół Salem i Samorząd Szkolny zorganizował koncert z piosenkami o miłości. Staraliśmy się także przybliżyć historię tego święta. Nie zabrakło także życzeń z poczty walentynkowej. W ten dzień w naszej szkole królował kolor czerwony. Wszystkie osoby ubrane w tym kolorze otrzymały słodką niespodziankę. Można było sobie też zrobić walentynkowe zdjęcia na przygotowanej przez uczniów ściance. Relacja: p. Dorota Brochocka

• Chemiczna choinka klasy 1 TP

18.12.2023

Uczniowie klasy pierwszej technikum papierniczego w trakcie pracowni kontroli procesów technologicznych mieli za zadanie wykonać instalację chemiczną o konstrukcji choinki, wraz z dobranymi do tego przez uczniów dodatkami w postaci bombek w naczyniach laboratoryjnych z kolorowymi roztworami. Dwie grupy z tej klasy poradziły sobie doskonale z zadaniem, pokazując, że nie straszna im aparatura chemiczna, jednocześnie miło spędzając czas w trakcie grupowego zadania. Efekty oceńcie sami, na żywo można je podziwiać do 7 stycznia w sali 208 :) Wesołych Świąt od Papierników z 1 TP !

• Wyjazd do Teatru

17.12.2023

14 grudnia br. część klasy 3K wraz z wychowawcą Eweliną Śliwińską-Giersz wybrała się do teatru w Grudziądzu na przedstawienie Królowa Śniegu. Ponadczasowa baśń J.H. Andersena przeniosła wszystkich w magiczny świat, w którym rzeczywistość przeplatała się z fantazją. Historia Kaja i Gerdy - aktualna po dziś dzień, wzrusza, bawi i uczy. Jest uniwersalnym nośnikiem takich wartości jak: przyjaźń, miłość i rodzina. Relacja: Ewelina Śliwińska-Giersz

• Koncert Charytatywny

15.12.2023

13 grudnia w Kwidzyńskim Kasynie Kultury odbył się charytatywny koncert poświęcony Jackowi Golikowi w ramach wsparcia w leczeniu. Koncert nosił tytuł "Homo homini" czyli "Człowiek człowiekowi" - tylko tyle i aż tyle możemy sobie podarować. Zebrana kwota 1541,50 zł.

Organizatorzy: Wolontariusze Dwójka i Zespół SALEM

• Wycieczki integracyjne

15.12.2023

14 grudnia to dzień wyjazdów na łyżwy. Jedna grupa: uczniowie klas 1TH i 2 TH pod opieką Pani Ewy Holińskiej, Pani Krystyny Krauze-Cichy oraz Pani Aleksandry Serdackiej wybrali się do Gdańska. Jednym z punktów wycieczki spacer nad Motławą, odkrywanie atrakcji turystycznych na Długim Targu oraz udział w jarmarku świątecznym.

• Rachunek bankowy Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie

nr 58 1020 1778 0000 2102 0002 5668