• Dzień Edukacji Narodowej

       15.10.2022

       Jest taki dzień w roku, że chciałoby się wypowiedzieć najpiękniejsze słowa, żeby wyrazić wdzięczność dla wszystkich nauczycieli za ich trud, poświęcenie, wyrozumiałość i pragnienie przekazania tego, co w życiu najważniejsze, co może sprawić, że dorosłe życie młodych ludzi będzie światlejsze i bardziej komfortowe. Zespół Salem (op. Elżbieta Sawicka i Marcin Lemański ) oraz Samorząd Uczniowski (op. Dorota Brochocka i Aleksandra Serdacka) oraz delegacje wszystkich klas uświetnili dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi ten dzień przygotowując piękny występ. Oryginalne laurki z życzeniami od uczniów wszystkich klas zaowocowały muzycznym koncertem życzeń, który został przyjęty z zadowoleniem i wielką serdecznością.

      • Kasztany dla zwierząt

       14.10.2022

       W czwartek 13 października dziewczyny z klasy Iwza, Ic, Itg w ramach zajęć z wychowania fizycznego z Panią Martą Goc - Kozakiewicz odbyły przyjemny aktywny spacer po kwidzyńskich parkach. 🚶‍♀️🚶‍♀️🌳🍁🌳🍂🍃. Spacer połączony został ze zbiorem kasztanów, które młodzież przekaże dla #Adopciaki aby wesprzeć akcję pomocy zwierzętom ♥️ Udało się zebrać 4 duże worki 😍😍

      • Etap szkolny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

       14.10.2022

       12 października 2022 r. na 5 godzinie lekcyjnej odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas: IV TH/P i III HG. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami z zakresu hotelarstwa, obsługi konsumenta i marketingu. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie uczennice klasy IV TH/P: Emilia Kuźma i po dogrywce Aleksandra Matuszak. Etap okręgowy odbędzie się 04 stycznia 2023 roku w Gdyni. Wszystkim dziękujemy za udział, a dziewczynom życzymy powodzenia.

      • Dzień głośnego czytania

       05.10.2022

       Dnia 04.10.2022 r w naszej szkołe odbył się "Dzień Głośnego Czytania". W tym roku pod hasłem "Głośne Czytanie utworów Marii Konopnickiej i innych". Uczniowie klasy I WZA wstępem odczytali wiersz Marii Konopnickiej pt. "Stefek Burczymucha", po czym czytali fragmenty ulubionych pozycji literackich. A wśród nich: Mały Książe, After, Percy Jackson, Start a Fire, Jak walczyć o samego siebie, Teściowie muszą zniknąć... Wszystkim słuchaczom i uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

      • Chrzest klas pierwszych

       29.09.2022

       W dniu dzisiejszym odbył się najważniejszy dzień dla uczniów klas pierwszych – chrzest bojowy. Dzień rozpoczął się od malowania twarzy i gry terenowej z serią trudnych pytań i zadań. Następnie na hali było już wesoło. Klasy zaprezentowały swoje wierszyki, wzięły udział w teleturnieju oraz konkurencjach sportowych. Chrzest przeprowadzili przedstawiciele klas czwartych kończących w tym roku szkołę. Pomysłów na zadania dla pierwszaków mieli co nie miara. Chrzest zakończył się ślubowaniem i oficjalnym przyjęciem wszystkich pierwszaków w poczet uczniów Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie.

      • Uroczyste podsumowanie Projektu POWER

       28.09.2022

       28.09.2020 to dzień uroczystego podsumowania Projektu POWER w naszej Dwójce. Od tygodnia grupa drugiej mobilności wspominała swój pobyt z maja, a dziś wszyscy zaprezentowali swoje zawodowe doświadczenia przed zaproszonymi gośćmi.

       Dziękujemy serdecznie za przybycie Uczniom ze Szkół Podstawowych SP2, SP4 oraz SP5 wraz z opiekunami. Dziękujemy Pracodawcom, Wychowawcom uczestników Projektu oraz uczniom klas młodszych, którzy zechcieli przyjść i zobaczyć, co to takiego PROJEKT POWER.

      • Smaki Jesieni

       25.09.2022

       W dniu wczorajszym, 24 września 2022 Nasza szkoła brała udział w IX edycji „Smaków Jesieni”, które organizowane są przez Lokalną Fundację Filantropijną Projekt, Miasto Kwidzyn oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem mieszkańców oraz przyjezdnych. Jesień i jej smaki czuć było w powietrzu, humor dopisywał wszystkim, a słońce uraczyło nas pięknymi promieniami. Nasze wyroby przygotowali Cukiernicy pod opieką pani Doroty Wojciechowskiej i Anny Jabłońskiej oraz nauczyciele Pani Aleksandra Serdacka, Ewa Ziółkowska i Dorota Brochocka. Zebrane fundusze przeznaczone zostaną na Samorząd Szkolny oraz Cukiernię Szkolną.

      • Kurs Managera Gastronomii

       19.09.2022

       Uczniowie klas kucharskich oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych realizują Kurs MANAGER GASTRONOMII w ramach projektu Urzędu Marszałkowskiego „Programy motywacyjne dla uczniów pomorskich szkół zawodowych”.

       10 uczniów: Filip Cichy, Otylia Komoszewska, Anna Jankowska, Alicja Cichowlaz, Żaneta lewandowska, Nikola Szymańska, Amelia Nowak, Kacper Szypkowski, Joanna Radziwiłł oraz Weronika Schodnik od 9.09.2022 roku bierze udział w zajęciach prowadzonych w siedzibie firmy EUR Consulting przez Panią Biankę Pietrzak. Uczestnicy są bardzo zadowoleni z zajęć, a prowadząca z aktywności, ciekawości
       i zaangażowania młodzieży naszej szkoły.

      • Zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół nr 2

       26.06.2022

       Ku wielkiej uciesze uczniów i nauczycieli 24 czerwca pożegnaliśmy rok szkolny 2021/2022 !!!

       Podczas apelu odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich Branżowej Szkoły I Stopnia. Rozdano wiele nagród książkowych i wyróżnień dla uczniów z wysokimi wynikami w nauce. Przedstawiciele firmy MM, zgodnie z podpisaną umową o współpracy ze szkołą, Pani Aleksandra Klecha - Dyrektor do spraw pracowniczych oraz Pani Anna Księżopolska- HR Generalist wręczyli upominki od firmy oraz czeki na sumę 2000 zł i 1000 zł dla najlepszych uczniów w zawodzie Technik Papiernictwa roku szkolnego 2021/2022: Michała Wasiniaka z klasy III po podstawówce, Dawida Kotowskiego z klasy II oraz Kajetana Skonieczka z klasy I.

      • Konkurs czytelniczy

       26.06.2022

       Dnia 14.06.2022 r. został rozstrzygnięty konkurs czytelniczy z okazji XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Uczniowie zaprezentowali komisji wybraną lekturę lub książkę. Wypowiedzieli się na temat znajomości treści oraz „Dlaczego przeczytana książka spodobała się i czy poleciłbyś ją innym? W kilku zdaniach uzasadnili swoją wypowiedź”.

      • Dzień dziecka klasy III TP/P

       02.06.2022

       Duże dzieci z 3tp/p obchodziły swoje Święto na ognisku integracyjnym w otoczeniu pięknej wiosennej przyrody. Humory dopisywały, apetyty też. Plenerowe granie na zawołanie - Piotr Kamiński, umilało jeszcze bardziej i tak sympatyczny wypad za miasto. Na całe szczęście zapach ogniska skutecznie spłukał ulewny deszcz, grad był atrakcją gratisową. Jak wycieczki to tylko z klasa 3 Tp/p. Po takiej integracji powodzenie na egzaminie murowane, czego szczerze życzą wychowawcy: p. Sawicka i p. Lemański

      • Dzień Dziecka

       02.06.2022

       1 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Dziecka 🎉🎊🎈 Obchody były podzielone na dwie części. Cześć artystyczną i sportową. W pierwszej wystąpili uczniowie prezentując wspaniałe stylizacje z wykorzystaniem odzieży ze Szkolnej Szafy. Modelki i modele wystrzałowo i modnie przygotowali fajne zestawy, które na pewno mogą być inspiracją dla wielu osób. 👚👗👔
       Podczas pokazu jak i bezpośrednio po nim muzycznie umilał czas zespół Salem, przygotowując, jak zawsze, ekstra piosenki. 🎤

      • Sukcesy w konkursie kulinarnym w Grudziądzu

       12.05.2022

       Wyjątkowy smak zielonych warzyw i jasnych, gorących sosów przyniósł Naszej Szkole zwycięstwo. Miło nam ogłosić, że Nasi uczniowie zdobyli I i III miejsce w Konkursie Kulinarnym im. Wiktora Kulerskiego w Grudziądzu.
       Zielony Groszek z przyjaciółką pietruszką przyniósł zwycięstwo trójce kucharzy- Klaudii Reszczyńskiej, Oliwii Sosnowskiej oraz Kacprowi Szypkowskiemu z klasy 3TG/G. Zaszczytne trzecie miejsce na podium przypadło drugiej Naszej drużynie którą reprezentowały: Maja Libiatowska, Oliwia Wasińska oraz Martyna Czarnowska z klasy 3TG/P. Dziewczęta przygotowały - szpinak o delikatnym smaku i aromacie gałki muszkatołowej. Oba zespoły zadbały o piękną aranżację stołu oraz przygotowanie dań obiadowych, które podbijały smak zielonych warzyw i sosów.
       Za przygotowanie zespołów odpowiedzialne były :Ewa Ziółkowska i Joanna Domańska.

      • Pożegnanie absolwentów klas maturalnych

       30.04.2022

       Nadszedł czas pożegnania kolejnych absolwentów naszej szkoły. Na uroczystym spotkaniu, które odbyło się 29 kwietnia gościliśmy: Pana Marka Rakieć przedstawiciela firmy MM, przedstawicieli Rodziców, Dyrekcję Szkoły oraz Grono Pedagogiczne. Wśród najlepszych absolwentów znaleźli się:

       Jakub Kopanicki - najlepszy absolwent w zawodzie technika papiernictwa, który z rąk przedstawiciela firmy MM w Kwidzynie otrzymał stypendium w wysokości 3000 zł.

   • Rachunek bankowy Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie

    nr 58 1020 1778 0000 2102 0002 5668

   • Librus Synergia
   • Godziny dzwonków

    • Niedziela23.06.2024
   • Nasze media społecznościowe

   • Galeria zdjęć

     brak danych
   • Partnerzy

    • Ministerstwo Edukacji
    • Starostwo Powiatowe w Kwidzynie
    • Centralna Komisja Egzaminacyjna
    • MM Kwidzyn
    • Cech Rzemiosł Różnych
   • liczba odwiedzin: 349742