28.12.2022

Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję. Jak co roku Jasełka zostały przygotowane przez młodzież należącą do szkolnego zespołu wokalnego SALEM pod kierukiem p. Elzbiety Sawickiej i p. Marcina Lemańskiego. Dekoracje i upominki dla nauczycieli przygotował samorzad uczniowski. Życzymy Wesołych Świąt!

• Festiwalu E(X)PLORY

16.12.2022

Uroczyste otwarcie Szkolnego Festiwalu E(X)PLORY w I Liceum Ogólnokształcącym w Kwidzynie. Klasa II TG brała udział w prezentacjach naukowych i warsztatach wystawianych przez młodych projektantów uczniów I liceum ogólnokształcących.

• Olimpiada Umiejętności Hotelarskich

16.12.2022

13 grudnia uczennice z klasy 4TH/P technik hotelarstwa - Maja Kraśniewska i Wiktoria Nowak reprezentowały naszą szkołę podczas etapu okręgowego pierwszej edycji Olimpiady Umiejętności Hotelarskich organizowanej przez Szkołę Główną Handlową z Warszawy. Etap okręgowy olimpiady odbył się w ZSHG w Gdyni. Dziewczyny zdobyły 3 i 4 miejsce. Wielkie brawa

• Wycieczka do Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku

09.12.2022

To naprawdę była niesamowita wycieczka! Niby niedaleko, niby tylko do Gdańska, ale jeśli ludzie fajni (uczniowie z trzech klas IV: IV TG/p, IV tp/p, IV th/p) i program przemyślany, to raduj się duszo, moja! Ogromne wrażenie zrobiło na nas zwiedzanie Muzeum II wojny światowej. Refleksje nie były zbyt optymistyczne… Drugim ważnym wydarzeniem tego zimowego dnia był spektakl w Teatrze Szekspirowskim. Uwspółcześniony Szekspir jeszcze raz uświadomił nam swoją ponadczasowość i uniwersalne treści. Wróciliśmy późno, zmęczeni...ale i zadowoleni z tego „ mikołajkowego dnia”. A było to 6 grudnia 2022 roku. Dziękujemy serdecznie opiekunom: p. Ewie Ziółkowskiej, Aleksandrze Serdackiej, Elżbiecie Sawickiej i p. Marcinowi Lemańskiemu.

• Wręczenie dyplomów stypendystom

08.12.2022

07 grudnia dyrekcja szkoły wręczyła najlepszym uczniom i absolwentom dyplomy i listy gratulacyjne otrzymanych Stypendiów Prezesa Rady Ministrów i Starosty Kwidzyńskiego.

Stypendium to ogromne wyróżnienie, ale jednocześnie dowód ciężkiej pracy ... i talentu. Gratulacje za uzyskanie znakomitych wyników w nauce i godne reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy dalszych sukcesów w nauce, rozwijania swoich pasji i spełnienia marzeń. Trzymamy kciuki za realizację kolejnych planów edukacyjnych i życiowych.

• Szkoła do hymnu

Niech żyje Polska!!!

11 listopada wspólnie świętowaliśmy 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. O godz. 11:11 spotkaliśmy się na dziedzińcu szkoły i odśpiewaliśmy hymn państwowy przystępując do kolejnej edycji akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”.

• Udział w grze terenowej

26.10.2022

W dniu 26 października 2022 r. klasy IV TH/P i IV TP/P oraz dwie uczennice z klasy IV TG/P zmierzyły się w bitwie paintballowej w Kiler Paintball Susz. Każdy bojowo nastawiony, z zapasem kulek i wielką energią wkroczył na pole bitwy. Drużyna niebieskich i drużyna czerwonych, a później do ostatniej kulki. Zabawa super, pogoda dopisała, humory również. Opiekunowie: Elżbieta Sawicka, Marlena Kotłowska, Marcin Lemański

15.10.2022

Jest taki dzień w roku, że chciałoby się wypowiedzieć najpiękniejsze słowa, żeby wyrazić wdzięczność dla wszystkich nauczycieli za ich trud, poświęcenie, wyrozumiałość i pragnienie przekazania tego, co w życiu najważniejsze, co może sprawić, że dorosłe życie młodych ludzi będzie światlejsze i bardziej komfortowe. Zespół Salem (op. Elżbieta Sawicka i Marcin Lemański ) oraz Samorząd Uczniowski (op. Dorota Brochocka i Aleksandra Serdacka) oraz delegacje wszystkich klas uświetnili dyrekcji szkoły, nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi ten dzień przygotowując piękny występ. Oryginalne laurki z życzeniami od uczniów wszystkich klas zaowocowały muzycznym koncertem życzeń, który został przyjęty z zadowoleniem i wielką serdecznością.

• Kasztany dla zwierząt

14.10.2022

W czwartek 13 października dziewczyny z klasy Iwza, Ic, Itg w ramach zajęć z wychowania fizycznego z Panią Martą Goc - Kozakiewicz odbyły przyjemny aktywny spacer po kwidzyńskich parkach. 🚶‍♀️🚶‍♀️🌳🍁🌳🍂🍃. Spacer połączony został ze zbiorem kasztanów, które młodzież przekaże dla #Adopciaki aby wesprzeć akcję pomocy zwierzętom ♥️ Udało się zebrać 4 duże worki 😍😍

• Etap szkolny Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej

14.10.2022

12 października 2022 r. na 5 godzinie lekcyjnej odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Do konkursu przystąpiło 15 uczniów z klas: IV TH/P i III HG. Uczniowie zmierzyli się z pytaniami z zakresu hotelarstwa, obsługi konsumenta i marketingu. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się dwie uczennice klasy IV TH/P: Emilia Kuźma i po dogrywce Aleksandra Matuszak. Etap okręgowy odbędzie się 04 stycznia 2023 roku w Gdyni. Wszystkim dziękujemy za udział, a dziewczynom życzymy powodzenia.

• Dzień głośnego czytania

05.10.2022

Dnia 04.10.2022 r w naszej szkołe odbył się "Dzień Głośnego Czytania". W tym roku pod hasłem "Głośne Czytanie utworów Marii Konopnickiej i innych". Uczniowie klasy I WZA wstępem odczytali wiersz Marii Konopnickiej pt. "Stefek Burczymucha", po czym czytali fragmenty ulubionych pozycji literackich. A wśród nich: Mały Książe, After, Percy Jackson, Start a Fire, Jak walczyć o samego siebie, Teściowie muszą zniknąć... Wszystkim słuchaczom i uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

• Rachunek bankowy Rady Rodziców Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie

nr 58 1020 1778 0000 2102 0002 5668