Narodowe Święto Niepodległości to święto państwowe, które w Polsce jest obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 roku, po 123 latach zaborów (1795–1918).
Konkurs "Senat Rzeczypospolitej Polskiej - jego rola i znaczenie w systemie politycznym współczesnej Rzeczypospolitej Polskiej"
11.11.2024Zapraszamy uczniów do wzięcia udziału w konkursie powiatowym: Senat Rzeczypospolitej Polskiej - jego rola i znaczenie w systemie politycznym współczesnej Rzeczypospolitej Polskiej pod honorowym patronatem Senatora RP Pana Leszka Czarnobaja. Konkurs odbędzie się dnia 26 listopada 2024 roku o godz. 9:30 w naszej szkole. Uczniowie chętni do wzięcia udziału proszeni są o zgłaszanie się do dnia 15 listopada do p. Beaty Scholz, sala 105. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o historii i współczesnej działalności polskiego parlamentu, a w szczególności Senatu RP. Główną nagrodą jest jednodniowy pobyt w Senacie RP dla 3 laureatów konkursu wraz z opiekunami. Więcej informacji: p. Ewa Detko -Traczyki p. Beata Scholz
Regulamin konkursu: Senat_Regulamin-konkursu.pdf
Odśpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego"
11.11.20248 listopada o godzinie 11.11 na dziedzińcu szkolnym społeczność naszej szkoły wspólnie odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego" by uczcić Dzień Niepodległości.
1
Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci naszej uczennicy
01.11.2024Z głębokim smutkiem i żalem przyjeliśmy wiadomość o śmierci naszej uczennicy i koleżanki Weroniki Zalewskiej z klasy 1 HG.
Składając wyrazy serdecznego współczucia, łączymy się w bólu z rodziną, przyjaciółmi i znajomymi zmarłej.
Dyrekcja wraz z całą społecznością szkolną Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie
Lekcja w restauracji
29.10.2024Grupa gastronomiczna 1 klasy technik żywienia i usług gastronomicznych była dziś na wycieczce zawodowej w restauracji STAROMIEJSKA. Właściciel, Tomasz Kamiński był tak uprzejmy przedstawić kandydatom do zawodu układ funkcjonalny swojej restauracji, co jest obecnie tematem na lekcji wyposażenie i zasady bezpieczeństwa w gastronomii :-) Na koniec prezentacji, młodzież zamówiła dania z karty, spędzając miło czas w swoim gronie.Dziękujemy serdecznie za możliwość odbycia takiej lekcji w realnych warunkach.
Tekst i zdjęcia: Iwona Grodecka - Trautsolt
4
EDU DAY Kwidzyn 2024
24.10.202424.10.2024r. klasy 5TP i 5HP wraz z wychowawcami p. Honoratą Gruszką i p. Jackiem Michlewiczem wzięły udział w Targach dla Maturzystów EDU DAY Kwidzyn 2024, które odbyły się w Sali sportowej LO nr 2 przy ul. Słonecznej w Kwidzynie.
Wśród wystawców byli m. in. :
- Przedstawiciele Uczelni Wyższych, np.: Politechnika Koszalińska, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet Szczeciński, Pomorski Uniwersytet Medyczny czy Akademia Marynarki Wojennej,
- Instytucje rynku pracy, np.: Centrum Edukacji Pracy i Młodzieży, Wojewódzki Urząd Pracy, Młodzieżowe Biuro Pracy OHP czy Powiatowy Inspektorat Pracy, Policja i Wojskowe Centrum Rekrutacji,
- Prywatne przedsiębiorstwa wspierające rozwój i zatrudnienie.
Targi stworzyły niepowtarzalną okazję by porozmawiać z przedstawicielami Uczelni Wyższych na miejscu, bez dodatkowych kosztów wyjazdu w odległe rejony kraju. Dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych trendów w edukacji i na rynku pracy, zasięgnąć porad ekspertów, dzięki rozmowie z doradcą zawodowym.
Opracował: Jacek Michlewicz
2
Wycieczka zawodowa do sopockich hoteli
22.10.2024W dniu wczorajszym uczniowie technikum hotelarskiego klasy pierwszej i trzeciej oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych klasy pierwszej wraz z nauczycielkami p. Krystyną Krauze - Cichy, p. Wiolettą Paciorek, p. Aleksandrą Serdacką oraz p. Marleną Kotłowską wybrali się na wycieczkę zawodową do Sopotu. Grupa udała się na wizytę do Hotelu Haffner***** Sopot oraz Hotelu Sofitel Grand***** Sopot.
Oba hotele należą do jednych z najbardziej rozpoznawalnych i luksusowych obiektów, choć każdy z nich inny i wyjątkowy na swój sposób. Hotel Haffner wyróżnia się nowością, pięknymi oraz wyjątkowymi wnętrzami i dekoracjami. Hotel Grand Sofitel to niepowtarzalny budynek, piękny ogród, wnętrza pełne historii, wyjątkowy sam w sobie. Oba hotele cechuje pasja, życzliwość i fachowość osób tam pracujących.Dzięki uprzejmości tych wspaniałych osób mogliśmy zobaczyć te wyjątkowe wnętrza, zapoznać się z ofertą tych prestiżowych hoteli, zobaczyć SPA, restauracje, sale konferencyjne oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek.
Serdecznie podziękowania dla pani Agnieszki Szmit Talent & Culture Manager z Hotelu Grand Sofitel oraz dla pani Magdaleny Dunowskiej Salse Manager Hotelu Haffner za gościnę i ciekawą podróż po obiektach.
Była to dla nas interesująca i przyjemna lekcja hotelarstwa. Serdecznie dziękujemy.
Tekst i zdjęcia: Marlena Kotłowska, zdjęcia: Aleksandra Serdacka
15
Książka kucharska uczestników projektów europejskich
20.10.2024Serdecznie zapraszamy do skanowania kodu QR i poznania przepisów potraw hiszpańskich i portugalskich stworzonych przez uczniów biorących udział w projektach europejskich "Zawodowy start bez granic" i "Europejskie doświadczenia cennym dopełnieniem polskiego wykształcenia".
Zakątek Wspomnień
17.10.202417.10.2024r. odbyło się spotkanie uczniów szkół ponadpodstawowych i opiekunów z Panem Burmistrzem w Urzędzie Miasta.
Naszą Szkołę reprezentowali : Wiktoria Mokoszyn 5HG, Dawid Kotowski 5TP i Hubert Humienny 5TP.Celem spotkania była kontynuacja projektu Zakątek Wspomnień.
Po jego ukończeniu delegacje szkół ponadpodstawowych Powiatu Kwidzyńskiego uczestniczyły w sadzeniu drzewek symbolizujących ich więź ze szkołą.
Opracował: Jacek Michlewicz
Październik miesiącem walki z rakiem piersi
16.10.2024W ramach profilaktyki nowotworowej w dniach 15 – 17 października br. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Kwidzynie z prelekcją połączoną z prezentacją oraz ćwiczeniami praktycznymi na fantomach piersi. Panie Agnieszka Dymek i Dagmara Rożniak przybliżyły naszym uczennicom problem nowotworu piersi. Przedstawiły również niezbędne działania profilaktyczne mające na celu jak najwcześniejsze wykrycie zmian, zapoznały uczennice ze sposobem samobadania piersi. Uczestniczki spotkań miały okazję praktycznie przećwiczyć samobadanie na fantomach. W Polsce wykrywalność raka piersi we wczesnym stadium wynosi ok. 41 proc., podczas gdy w innych krajach europejskich przekracza 50 proc. To pokazuje, że wykrywamy raka zbyt późno, zbyt wiele kobiet trafia do lekarza już w stadium zaawansowanym – takimi akcjami staramy się poprawić statystykę, za którą stoi życie i zdrowie kobiet i ich rodzin…
Tekst i zdjęcia. Ewelina Śliwińska - Giersz
3
Jaka to substancja?
13.10.2024Na takie pytania w sposób praktyczny odpowiadają w trakcie zajęć laboratoryjnych uczniowie klasy 2TP. Czy wszystkie substancje reagują ze sobą? Czego nie możemy mieszać? Młodzi papiernicy już to wiedzą, bo sami to sprawdzili.
Tekst i zdjęcia: Janusz Kowalak
Sztafetowe biegi przełajowe
08.10.2024W dniu dzisiejszym na Stadionie Miejskim w Kwidzynie odbyły się sztafetowe biegi przełajowe chłopców i dziewcząt. Miło nam zakomunikować, że dziewczęta zajęły V miejsce, natomiast chłopcy po zaciętej walce do ostatnich metrów zajęli kapitalne III miejsce.
ZAPRASZAMY!!! PRZYŁĄCZ SIĘ DO AKCJI I CZYTAJ, CZYTAJ, CZYTAJ……………
03.10.2024BOOKCROSSING jest niekonwencjonalną forma popularyzowania książek i czytelnictwa poprzez nieodpłatne ich przekazywanie metodą „podaj dalej”.
Bookcrossing („Książka w podróży”, „Książkokrążenie”) polega na zostawianiu przeczytanych książek w miejscach w tym celu przygotowanych, na tzw. półkach bookcrossingowych (regały, stoliki) po to, by znalazca mógł je zabrać do domu, przeczytać i przekazać dalej.
Podstawowe zasady bookcrossingu:
1. Podejdź do półki znajdującej się Strefie Bookcrossingu, wybierz interesujący Cię tytuł i ... możesz zacząć czytać.
2. Z książek znajdujących się na półkach w Strefie Bookcrossingu możesz korzystać na miejscu, można także zabrać wybrane książki ze sobą.
3. Jeśli czytasz na miejscu pamiętaj, by po skończeniu lektury odłożyć egzemplarz na półkę.
4. Jeśli decydujesz się zabrać książkę do domu, zabierz ze sobą nie więcej niż 3 egzemplarze.
5. Jeśli książka, którą zabierzesz ze sobą miałaby zostać z Tobą na zawsze, uzupełnij puste miejsce na półce i przynieś w to miejsce inną:
a) pamiętaj, by przyniesione z domu książki nie były zniszczone;
b) zastanów się, czy książka, którą chcesz podzielić z innymi jest interesująca i godna polecenia - takie powinny być wszystkie książki znajdujące się na naszym regale;
Każda przyniesiona książka – to dodatkowe punkty z zachowania 😊
W naszej szkole znajdują się dwie półki bookcrossingowe : w Bibliotece szkolnej oraz w świetlicy. Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli do wspólnego czytania!!!
Teatr Kurtyna z Krakowa w naszej szkole
02.10.2024W dniu 1.10.2024 r. uczniowie klas pierwszych i drugich uczestniczyli w spektaklu Teatru Kurtyna pt.: „Jak na to patrzę”, którego ważnym przekazem było wyczulenie na krzywdę drugiego człowieka i zachętą do czujności, aby nie pozostawać obojętnym wobec „niemego krzyku” bliźniego. To subtelne przesłanie skierowane do widzów, aby rozwijać w nich empatię i gotowość do pomocy innym. Po zakończeniu przedstawienia odbyła się prelekcja, która pozwoliła pogłębić i zrozumieć tematy poruszone w spektaklu.
Dziękujemy wszystkim za udział.
Kiermasz Książek
21.09.2024W dniach 12 i 13 września w auli szkolnej odbył się organizowany przez bibliotekę szkolną i samorząd uczniowski Kiermasz Książek. Jak co roku wydarzenie cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Wyposażeni w książki, gotowi do działania rozpoczynamy z uśmiechem nowy rok szkolny.
Relacja: p. Agnieszka Wojciechowska
17
Podręczniki 2024/2025
04.07.2024Wykaz podręczników na rok szkolny 2024/2025 dla klas pierwszych technikum i szkoły branżowej, klas 2-3 szkoły branżowej i klas 2-4 technikum.
Podręczniki dla klas pierwszych technikum i szkoły branżowej:
Zestawienie_podrecznikow_klasy_I.pdf
Podręczniki dla klas drugich technikum i szkoły branżowej:
Zestawienie_podrecznikow_klasa_II.pdf
Podręczniki dla klas trzecich technikum i szkoły branżowej:
Zestawienie_podrecznikow_klasa_III.pdf
Podręczniki dla klas czwartych technikum i szkoły branżowej:
Relacja z I etapu rajdu „Papierowym Szlakiem” 2024
26.07.2024Zapraszamy do zapoznania się z artykułem opisującym, jak przebiegał rajd „Papierowym Szlakiem” u uczniów kierunku Technik papiernictwa z Kwidzyna.
Poniższy artykuł "Pierwsza inicjatywa Fundacji Młodych Papierników" ukazał się w lipcowym numerze Przeglądu Papierniczego z 2024 roku.
Archiwum Aktualności