• Power 2015/2016

• Realacja z wizyty w Celle

Pierwsze dni pobytu młodzieży z ZSPnr 2 i CKZiU w Celle, która od 28 września odbywa w naszym mieście partnerskim staże w niemieckich zakładach pracy w ramach projektu realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektora Kształcenie i Szkolenie Zawodowe - "Mobilność na rynkach europejskich - kluczem do sukcesu zawodowego młodzieży kwidzyńskiej".

13-15 września koordynatorki projektu " Mobilność na rynkach europejskich - kluczem do sukcesu zawodowego młodzieży kwidzyńskiej" realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego: Pani Iwona Grodecka - Trautsolt i Pani Bożena Arendt, pojechały na spotkanie do Celle,by podpisać umowy o zakresie stażu dla uczniów uczących się w technikum hotelarstwa, technikum usług gastronomicznych i w zawodach mechanik pojazdów samochodowych oraz stolarz.
            Zwiedziły tam szkołę partnerską Axel - Bruns - Schule Berufsbildene Schulen II oraz ich świetnie wyposażone warsztaty szkolne. Miejsca praktyk zrobiły na Paniach ogromne i pozytywne wrażenie - upewniły się,że uczniowie naszych szkół będą pracować pod fachową i przyjazną opieką.

Nasi stażyści przesłali kolejną porcję zdjęć ze swojej przygody w Celle. W środę miła niespodzianka z okazji Dnia Chłopaka. W czwartek grupa naszych uczniów wraz z opiekunkami: Panią Aleksandrą Serdacką i Panią Bożeną Arendt została zaproszona na spotkanie z włodarzami miasta - w Ratuszu powitał ich burmistrza Celle Dirk-Ulrich Mende. Potem spacer po pięknym Starym Rynku, Parku Pałacowym i brzegiem rzeki Aller.

Na zdjęciach widzimy również, jak grupa naszych dziewcząt wypoczywa po ciężkiej pracy.