• Power 2015/2016

• Podsumowanie projektu POWER

21 grudnia 2015 roku w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie odbyło się podsumowanie wspólnego dla naszych szkół projektu „Mobilność na rynkach europejskich - kluczem do sukcesu zawodowego młodzieży kwidzyńskiej”, realizowanego w ramach Programu Erasmus + 2015; Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz szkolenia kadry kształcenia zawodowego; przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój. NR UMOWY POWER VET-2014-1-PL01-KA102-001401.

Na spotkanie przybyli zaproszeni goście z ramienia Starostwa - pani Danuta Woronowicz, pani Anna Świątkowska oraz pan Włodzimierz Dawidowski, dyrektorzy i wiece dyrektorzy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Kwidzynie oraz Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach wraz z delegowanymi uczniami. Gości, w swoim imieniu oraz dyrektora naszej szkoły - pana Henryka czyżewskiego, powitała pani dyrektor Romana Pawelska- Sulot, dziękując za pomoc w tworzeniu projektu pani Annie Świątkowskiej i pani Agnieszce Lewandowskiej. Przedstawiono krótko założenia projektu, koordynator z naszej szkoły - pani Iwona Grodecka - Trautsolt opowiedziała o wizycie przedwstępnej i przygotowaniach przed wysłaniem młodzieży na staż do niemieckich przedsiębiorstw. Podziękowała również pani Aleksandrze Serdackiej, która opiekowała się przez dwa tygodnie w Celle uczennicami naszej szkoły. z technikum hotelarskiego: Weroniką Bruszczak i Angeliką Chojnacką oraz z technikum usług gastronomicznych: Kamilą Rólkiewicz i Kamilą Hulewicz. Następnie głos zabrała młodzież. Każda grupa zawodowa opowiedziała o swoich wrażeniach, zdobytych doświadczeniach, lekcjach języka angielskiego zawodowego, spędzanym czasie wolnym w schronisku oraz o wycieczkach zawodowych i rekreacyjnych. Projekt podsumowała koordynator ze strony CKZiU pani Bożena Arendt wręczając uczestnikom certyfikaty o odbytym stażu w Axel-Bruns-Schule w Celle. Na koniec pani dyrektor Pawelska - Sulot, w swoim i w imieniu dyrektora Czyżewskiego zaprosiła wszystkich na poczęstunek przygotowany przez cukiernię naszej szkoły.