• Erasmus 2018/2020

• Uroczyste zakończenie i podsumowanie dwóch staży w ramach projektu Erasmus+

30 sierpnia w auli naszej szkoły odbyło się uroczyste zakończenie i podsumowanie dwóch staży w ramach projektu Erasmus+ pt. "Zagraniczne staże dobrym początkiem kariery zawodowej".

W latach 2019-2021 w pełnym projekcie uczestniczyło 29 uczniów naszej szkoły, w zawodach: kucharz, cukiernik, technik hotelarstwa, technik papiernictwa, technik żywienia i usług gastronomicznych. 11 uczniów wyjechało na II mobilność, ale po jej przerwaniu z powodu rozprzestrzeniania się wirusa Covid, nie zdecydowali się dokończyć staży w nowym terminie.

W ramach projektu uczniowie wyjechali na czterotygodniowe praktyki do Sevilli i Malagi w Hiszpanii. Doskonalili swoje umiejętności zawodowe, jak i językowe u hiszpańskich partnerów.

Jak to często powtarzali na podsumowaniu projektu, praktyki w Hiszpanii są nie tylko wspaniałą przygodą i możliwością zwiedzenia innego kraju, ale przede wszystkim cennym doświadczeniem, które mogą wykorzystać w przyszłości podczas pracy zawodowej.