• Budowa Hali Sportowej

Inwestycja rozpoczęła się pod koniec 2010 roku. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 był w Kwidzynie ostatnią publiczną placówką oświatową, która nie miała swojego obiektu sportowego. Hala powstała przy ul. Żwirki i Wigury, na gruzach dawnej winiarni. Wykonawcą hali była kwidzyńska firma Celbud-Przemysłówka. Inwestorem zaś samorząd powiatu kwidzyńskiego. Budowa kosztowała budżet powiatu kwidzyńskiego ponad 8 mln zł. Odbiór techniczny zaplanowano na 25 czerwca 2012 roku, a trzy dni później odbyła się uroczystość otwarcia.

Uroczyste otwarcie szkolnego obiektu sportowego rozpoczęło się w jego holu. Ksiądz Marek Kubecki poświęcił nową halę sportową, a starosta Jerzy Godzik wręczył dyrektorowi szkoły - Henrykowi Czyżewskiemu, symboliczny klucz do tego obiektu. W części artystycznej, odbywającej się już wewnątrz hali, z prezentacją wokalną, taneczną oraz pokazem capoeiry wystąpiła natomiast szkolna młodzież.

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 mogli już korzystać z nowego obiektu.

Relacja z otwarcia w prasie: https://www.portalpomorza.pl/artykul/29631,kwidzynska-dwojka-ma-nowa-hale