• Odebranie nagrody za Ogólnopolski Konkurs SELFI +

17.07.2021

Jakiś czas temu na FB szkoły pisaliśmy o sukcesie naszej absolwentki w Ogólnopolskim Konkursie SELFI + , w którym zdjęcie "Złapmy trochę doświadczenia" z podsumowania naszego projektu HISZPAŃSKI STAŻ TO NASZA INWESTYCJA W PRZYSZŁOŚĆ zajęło 1 miejsce w kategorii " Europejskie wartości w moim projekcie PO WER Kształcenie I szkolenie zawodowe". 7 lipca Karolina Lubowiecka odebrala swoją nagrodę od organizatora Narodowej Agencji Erasmus + i Korpusu Solidarności- wysokiej klasy aparat fotograficzny. Szkoła zaś otrzymała dyplom z gratulacjami oraz pamiątkową statuetkę. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy Karolinie i dziękujemy za takie wyróżnienie naszej szkoły.

• Pożegnanie absolwentów Branżowej Szkoły I Stopnia 2021

17.07.2021

W dniu zakończenia roku szkolnego pożegnaliśmy szczególną grupę uczniów, a mianowicie naszych absolwentów klas Branżowych I Stopnia.

W tym roku mury Zespołu Szkół nr 2 w Kwidzynie opuściły cztery klasy, a mianowicie:

- klasa III AK - wielozawodowa, której wychowawczynią była pani mgr Maria Kochanowska,

- klasa III C - cukiernik, której wychowawczynią była pani mgr Dorota Wojciechowska,

- klasa III WZ - wielkozawodowa, której wychowawczynią była pani Marta Goc - Kozakiewicz,

- oraz klasa IIIK - kucharz – której wychowawcą był pan mgr Krzysztof Sulej.

Absolwentom życzymy szczęścia, radości i osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Będziemy Was wspominać z uśmiechem i wzruszeniem.

Życzymy również powodzenia na praktycznych egzaminach zawodowych!

Fot. Honorata Gruszka

• Ognisko integracyjne klasy 2 TP/P

17.07.2021

11 czerwca 2021 roku w piątek klasa 2tp/p udała się na integracyjne ognisko na Strumykowej. Wszyscy wspólnie spędzili mile czas w świetnej atmosferze i przecudownej pogodzie. Klasa miała ponowną możliwość lepszego poznania się i odnowienia kontaktów po zdalnym nauczaniu. Cała klasa wraz z panią Elżbietą Sawicką i panią Joanną Domańską przeżyła świetny dzień

• Rajd integracyjny uczestników projektu Power

17.07.2021

Miniona środa była inna niż wszystkie. Zamiast do szkoły na lekcje, udaliśmy się na rajd pieszy na Miłosną. Podczas pokonywania drogi na miejsce zbiórki na Miłosnej, podzielono nas na 4 grupy, w ramach których mieliśmy do wykonania zadania. Na zdjęciach widać, gdzie byliśmy i co robiliśmy Zabawa była super. Rajd zakończył się wspólnym ogniskiem na Miłosnej, gdzie piekliśmy kiełbaski, przy dźwiękach gitary, dzięki naszemu Piotrkowi a że jesteśmy bardzo sportową grupą, to i kilka aktywności ruchowe również były. Jesteśmy coraz bardziej gotowi do wyjazdu. Jeszcze tylko rozmowy przez Skype z opiekunem z Hiszpanii i możemy pakować walizki. Hola!

• Koncert z okazji Dnia Dziecka

17.07.2021

1.06 z okazji Dnia Dziecka Zespół SALEM zorganizował koncert na szkolnym dziedzińcu. Pogoda pięknie dopisała i z ogromną przyjemnością młodzież, nauczyciele oraz pracownicy szkoły spędzili czas na słuchaniu piosenek przygotowanych przez nowy skład zespołu.

Koncert był poświęcony Julii Jackowskiej, uczennicy klasy 1, która choruje na białaczkę limfoblastyczną. Szkolne Koło Wolontariuszy przygotowało puszki do kwestowania i balony dla każdego, kto zechce wesprzeć leczenie Julki.

Zebraliśmy 332, 77 zł.

• Wyprawa na kajaki klasy 2 TP/G

17.07.2021

26 maja klasa druga technik papiernictwa wraz z wychowawczynią panią Marzeną Burczyńską i opiekunami (panią Honoratą Gruszką i panami: Michałem Wejtko i Krzysztofem Sulejem) wybrała się na spływ kajakowy. Wyprawa okazała się niezłą szkołą przertwania. Nie zabrakło również kiełbaski z grilla, wspólnych rozmów i świetnych humorów. Woda, świeże powietrze, wspaniałe krajobrazy - to coś, czego brakowało wszystkim od dawna

• Przygotowania do wyjazdu do Hiszpanii

17.07.2021

Uczniowie naszej szkoły bardzo pilnie i intensywnie uczestniczą w przygotowaniach do wyjazdu do Hiszpanii w ramach projektu Power " Europejskie doświadczenie cennym dopełnieniem polskiego wykształcenia".

W miniony piątek odbyły się zajęcia integracyjne, na których postawiliśmy na poznanie siebie, swoich zainteresowań. Bawiliśmy się super!🇪🇸‍🙋‍♀️

W sobotę natomiast odbyła się kolejna lekcja języka hiszpańskiego. Pan Jordi to wspaniały nauczyciel, który daje nam namiastkę językową tego, z czym spotkamy się w Maladze.

Coraz bardziej jesteśmy gotowi do wyjazdu, jeszcze trochę i będziemy pakować walizki, wyjazd we wrześniu!

Hola!

• XXIV Ogólnopolski Konkurs Cukierniczy w Poznaniu

17.07.2021

27.04.2021 odbył się XXIV Ogólnopolski Konkurs Cukierniczy w Poznaniu w formie on-line. W konkursie wzięli udział uczniowie kl.III C w zawodzie cukiernik: Julia Gosik i Bartosz Wolak. Zadania konkursowe obejmowały test z wiadomości teoretycznych oraz zadania praktyczne: tort okolicznościowy, ciasta bankietowe, figurki marcepanowe oraz napis dekoracyjny z czekolady.

Nasi uczniowie znaleźli się wśród laureatów konkursu.

Julia Gosik - IV miejsce

Bartek Wolak - II miejsce

Uczniów do konkursu przygotowywały Panie: Anna Jabłońska, Dorota Wojciechowska oraz Teresa Komorowska

Serdeczne Gratulacje!

• Mistrz Wiedzy Hotelarskiej 2021

17.07.2021

18 marca 2021 r. Sandra Majewska uczennica klasy IV HG wzięła udział w finale Ogólnopolskiego Konkursu "Mistrz Wiedzy Hotelarskiej". Pomimo, że nie zdobyliśmy miejsca na podium, cieszymy się, że mogliśmy reprezentować Naszą szkołę w tak ważnym konkursie. Konkurs odbył się pod patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Słupska.

Sandra wzięła udział w dwóch z trzech etapów: autoprezentacji uczestnika oraz w wykonaniu zadania z zakresu obsługi konsumenta. Sandrze gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.